2012.07.02. 07:36

Benkó negyedik az amerikai Világkupán

Az olimpiai kvótás Benkó Barbara U23-as negyedik helyezése jelenti a legjobb magyar eredményt az amerikai Windhamben, hétvégén rendezett olimpiai-krossz világkupán.

B. Cs.

Fotós: Anesh Debiky

A hegyikerékpáros sorozat hatodik állomását jelentő viadalon a szintén londoni résztvevő Parti András a férfiaknál 63., az U23-as Juhász Zsolt 20. lett. A 22 esztendős Benkó Barbara (Focus MIG Team) a svájci Jolanda Neff mögött hat perces hátránnyal célba érve, 50 világranglista-pontot gyűjtve lett negyedik.

[caption id="" align="alignleft" width="267"] Benkó Barbara Fotó: craigdutton.com
[/caption]

Az elit férfiak mezőnyében a dél-afrikai Burry Stander volt a leggyorsabb, a versenyt végül – az eredménylista szerint – 71-en fejezték be, Parti András (EuroOne Waberer''s Cube Pro MTB Team) 63. helye 3 pontot ér.
Az U23-as férfiak versenyét a holland Michiel Van Der Heijden nyerte, Juhász Zsolt (EuroOne Waberer''s Cube Pro MTB Team) 20. helye 6 pontot jelent.
Az elit nőknél nem indult magyar versenyző, a futamot a kanadai Catharine Pendrel nyerte.