2014.03.27. 17:23

Szundi másodszor győztes

Verőfényes, tavaszias napsütésben rendezték a 21. Fruit Café Eged-hegyi futóverseny. A célba érkezést követően kilenc kategóriában hirdettek győztest.

A 2013-as győztes Szundi Attila, a rajtot követően azonnal átvette a vezetést, s sorozatban másodszor bizonyult a leggyorsabbnak. A szenior versenyző számára már csak egyetlen győzelem szükséges ahhoz, hogy végleg hazavihesse az abszolút győztesnek járó vándorserleget. A meglepetést a 15 éves Révész Tamás szolgáltatta, aki úgy nyerte meg az ifjúsági kategóriát, hogy abszolút másodikként ért célba.

A nőknél a többszörös korábbi győztes, Kazainé Bodnár Szilvia diadalmaskodott, az egri sífutó olimpikon, Simon Ágnes előtt. A versenyt egy felvidéki magyar futó, Bartko András is színesítette.

[caption id="" align="alignleft" width="360"] Az abszolút dobogósok: 1. Szundi Attila (balról), 2. Révész Tamás, 3. Dorner László Fotó: Lénárt Márton

Az Eged-hegyi futóverseny rajtját követően az Érsekkert körök résztvevői is nekivágtak a 6 km-es távjuknak. Itt a hölgyeknél Detrikné Mészáros Márta bizonyult a legjobbnak, míg a férfiaknál Bagi János nyert.

Az Eged-hegyi futóverseny győztesei. Felnőtt, nők: 1. Szentesi Csilla (Egri Markhot Ferenc Kórház) 1:26.04. Férfiak: 1. Dorner László (Eger) 1:01.20. Ifjúságiak, lányok: 1. Kazai Gyöngyvér (Emőd) 1:28.52. Fiúk: 1. Révész Tamás (Egri Városi Sportiskola) 59:18. Szeniorok, I. korcsoport, nők: 1. Ihász Veronika (Ózd) 1:19.35. II. kcs.: 1. Kazainé Bodnár Szilvia (Emőd) 1:11.04. Férfiak, I. kcs.: 1. Szundi Attila (Eger) 57:39. II. kcs.: 1. Nagy Róbert (Ózd) 1:05.35. III. kcs.: 1. Pelbárt Zoltán (Egri Triatlon Klub) 1:09.33.