2014.04.14. 21:24

Elbuktunk…

Harmadjára is kikapott a Szentestől a ZF-Eger, így eldőlt, idén nem lehet bajnok.

egrivizilabda.hu

Nagyon rosszul kezdődött a ZF-Eger női csapata számára a Vodafone OB I-es bajnokság elődöntőjének harmadik mérkőzése. Azt mindenki tudta, hogy a lányok számára az utolsó esélyt jelentette a hétfő esti meccs, hiszen vereség esetén kiestek volna és csak a harmadik helyért csatázhattak volna a folytatásban.

Sajnos nagyon gyorsan kétgólos hátrányba került a címvédő, Hevesi Anita ugyanis először Francesca Claytont forgatta be ötméterest érően, majd az értékesített büntető után már saját maga is betalált, pár másodperccel a támadóidő lejárta előtt. A másik oldalon ellenben semmi sem akart összejönni, még emberelőnyből sem, az első negyed így egri találat nélkül ért véget.

A találkozó ezen részén Gangl Edina tartotta a lelket a társakban, nem kevés esetben kellett ugyanis bravúrral hárítania. Kilenc és félpercnyi játékot követően, aztán megérkezett az első hazai gól. Somhegyi Noémi kapott remek centerpasszt, aki ebből ragyogóan csavart a Szentes kapujába. Egy remek Van der Sloot ejtéssel aztán megint közte kettő volt, Somhegyi viszont ezúttal fórból szépített. A játékrész utolsó másodperceiben pedig érkezett a mesterhármas, az egriek centere ugyanis már harmadjára lőtt gólt, amivel végre sikerült kiegyenlíteni (3-3).

Fordulás után valamivel felgyorsult a meccs, legalábbis gyakrabban estek a gólok, mint előtte. Sajnos azonban a jég még mindig nem akart megtörni, továbbra is a szentesiek domináltak. Az eredményben ez látszott, mivel a játékrész feléig megint sikerült kettővel elmenniük a vendégeknek. Zajácz Hanna emberelőnyös pattintásával mégis, még a kisszünet előtt sikerült visszazárkózni egyetlen találatra, vagyis megint elkezdhettünk bizakodni.

Az utolsó negyed mégsem a megváltásról szólt, hanem arról, hogy a Szentes már klasszisgólokkal kerül egyre közelebb a fináléhoz. Addig a vendégek holland légiósa repítette az alföldieket, a záró nyolc percben pedig az a Kövér Kiss Réka, aki a két csapat első csatáján is főszereplőnek bizonyult. Egészen egyszerűen szinte minden távoli kísérlet bombagóllal zárult, így pedig továbbra sem tudott egészen közel kerülni riválisához a bajnok.

Ez pedig végzetesnek bizonyult, hiszen Hevesi Anita alig kevesebbel, mint másfél perccel a vége előtt eldöntötte a mérkőzést és ezzel a párharcot is. A ZF-Eger 3-0-val veszítette el az elődöntőt, így pedig nagy csalódást keltően, nem jutott a döntőbe. Marad vigaszként a bronzcsata, már amennyiben ez jelenthet egyáltalán bármilyen vigaszt is…

[caption id="" align="alignleft" width="360"] Fotó: Lénárt Márton

Kelemen Attila: – Gratulálok a Szentesnek, megérdemelten jutottak a döntőbe. A sportban nincsenek véletlenek. Sajnos a három mérkőzés alatt bebizonyították a lányok, hogyha fegyelmezetten játszanak, akkor tudnak vízilabdázni, ha nem, akkor mindig ki fognak kapni. Ezeken a mérkőzéseken 70-30 arányban tudtuk megoldani azokat a feladatokat, amik sorsdöntőnek bizonyulnak egy ilyen párharcban. Kulcsjátékosaim sokadjára mondtak csődöt. Én nagyon sajnálom a dolgot, dolgozunk tovább, de mondom, a sportban nincsenek véletlenek.