2014.10.15. 19:32

Csípett a csabai Abonyban

Az EKFSC-nél a vereséget súlyos sérülés árnyékolta be.

S. K., F. B.

A füzesabonyi hölgyek és az egri főiskolás lányok sem bírtak ellenfelükkel ma este hazai pályán a Magyar Kupában.

A női Magyar Kupa 3. fordulójának mérkőzésein:

Füzesabonyi SC–Békéscsabai ENKSE

18:48 (6:27)

Füzesabony, 60 néző. V.: Driszku, Ónodi.

FSC: Török – Balog R., Szabó R. 2, Buglyó 1, VIZES 7 (5), ERDÉLYI 1, KOVÁCS V. 6. Cs.: Tamasi, Székely O., Székely E., Rátkai, Gönczi, Nagy D. 1, Őri A. Edző: Atkári Lajos.

Békéscsaba: Sipeki – Kovács A. 2, NYIKOLAJENKO 6 (1), Szögi 5, SZABÓ V. 8, Leposava 5, GÁVAI 8. Cs.: Terenyi – Török G. 2, Tóth S., Diószegi 1, Botló 3, Sári 4, Mézes 4, Gidai. Edző: Avar György.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:4, 12. p.: 4:11, 18. p.: 4:17, 24. p.: 5:22, 36. p.: 10:31, 42. p.: 14:36, 48. p.: 15:40, 54. p.: 16:43.

Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1.

[caption id="" align="alignleft" width="360"] Tamasi Klaudiáék (középen) fennakadtak a békéscsabaiakon Fotó: Lénárt Márton

Atkári Lajos: – Örömteli volt az újabb NB I-es csapat érkezése, nézőnek és játékosnak egyaránt nagy élményt jelentett élvonalbeli gárda ellen játszani. Az edzettségi állapot, a technikai és magassági fölény egyérteműen megmutatkozott, bővebb szakmai értékelésbe fölösleges bocsájtkozni.

Avar György: – A két osztály különbségnek megfelelően alakult a mérkőzés. Nem vettük félvállról az ellenfelet.

Továbbjutott: a Békéscsaba.

Eszterházy KFSC–Kecskeméti NKSE 26:31 (15:13)

Eger, Eszterházy-csarnok, 150 néző. V.: Balogh B., Tóth V.

EKFSC: Kveták – Balázs N. 2, MOLNÁR N. 7, Petrovics 5 (5), Benedek, Németh L. 4, BÁRKAI 3. Cs.: Bernáth – Csizmadia, Takács A. 1, Kovács F., Őri I., Szendrey 2, Néma, Mészáros D., Juhász R. 2. Edző: Hegedűs Tibor.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:3, 12. perc: 4:8, 18. perc: 5:10, 24. p.: 11:11, , 36. p.: 15:17, 42. p.: 17:22, 48. p.: 21:20, 54. p.: 23:27.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc

Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4.

A vereségen túlmenően a mérkőzés utolsó másodperceit sajnálos esemény árnnyékolta be a hazaiak részéről. Petrovics Gerda ugyanis súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett, kórházba kellett szállítani.

Hegedűs Tibor: – Nem játszottunk rosszul, de azért megéreztük Győrffy és László hiányát. Akik most lehetőséget kaptak, azoknak még jobban kell figyelni, hogy még kevesebb legyen a hiba.

Továbbjutott: a Kecskemét.