A női röplabda NB II Keleti csoportja 11. fordulójának mérkőzésén:
Eötvös DSE Debrecen–VIKSZ-Agria RC Eger 3–1 (12, 15, –19, 22)
Debrecen, 50 néző. V.: Szabó A., Filibér.

Eger: Benedek, Mérkőy M., Árvai, Riczkó, Verebélyi, Szilák. Csere: Tóth E. Edző: Sulyok István.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8–3, 16–4, 23–11. 2. játszma: 8–3, 16–10, 23–15. 3. játszma: 6–8, 10–16, 15–23. 4. játszma: 8–6, 16–14, 23–22.

[caption id="" align="alignleft" width="430"] Hiába magasodtak az egri lányok Fotó: Lénárt Márton
[/caption]

Idei második bajnoki mérkőzésén is alulmaradt a szűkösen kiálló egri gárda. Riczkó Gabrielláéknak két szettre volt szükségük, hogy játékba lendüljenek, ám a hátrány akkor már meglehetősen jelentősnek mutatkozott. A harmadik játszma megnyerését követően a negyedik felvonás óriási izgalmaka hozott. A hajrában 22:22-es állásnál a vendégek egy általuk bírói tévedésként említett ítélet után már ledolgozhatatlan hátrányba kerültek.

Sulyok István: – A hazai együttes megérdemelten nyert, érvényesült a nagyobb rutin.

Juniorok: Eötvös DSE Debrecen–Agria RC-EVSI 2–3 (15, –27, –16, 24, –7).

Következik: VIKSZ-Agria RC Eger–Szegedi TE EHOK, február 21., szombat, 12.00.