2015.02.05. 20:37

Másodperceken múlt a bravúr a gyöngyösiektől

Az alapszakaszban második somogyiak hétméteresből szerzett találattal mentettek pontot.

S. K.

Pontot szerzett a Csurgó KK vendégeként a B. Braun Gyöngyös a férfi kézilabda NB I 19. fordulójának mérkőzésén. Abban az esetben azonban, ha tegnap a nagy rivális Orosháza győzött Mezőkövesden (a találkozó lapzártánk után ért véget) az alapszakaszból hátralévő két összecsapás eredményétől függetlenül a gyöngyösiek elveszítették esélyüket a felsőházi rájátszás kiharcolására.

– Felemás érzések kavarognak bennem, ugyanis borzasztó gyengén kezdtük a mérkőzést, kishitűen kézilabdáztunk, a szünet után azonban már azt játszottuk, amit megbeszéltünk – értékelt a lefújást követően Gulyás István, a gyöngyösiek vezetőedzője. – Lépésről-lépésre zárkóztunk, talán vérszemet is kaptunk, a Csurgó pedig ezzel párhuzamosan elbizonytalanodott. Végül azt gondolom, elégedettek lehettünk az egy ponttal. Fontos lett volna a másik is, de ezúttal ennyi sikerült.

Sótonyi László, a csurgóiak trénere is ellentétes félidőkről beszélt, a kezdeti remeklés után fordult a kocka.

A Nagyatádon rendezett mérkőzésen húsz perc játékot követően már nyolc góllal (12:4) vezetett a somogyi alakulat. A fordulást követően folyamatosan zárkóztak Bakos Györgyék, majd az utolsó percben Nagy Bence kilencedik (!) találatával 25:24-nél a vezetést is átvette a B. Braun. Negyven másodperccel a vége előtt Czina József durvaságért egyből piros lapot kapott, a Csurgó pedig hétméterest lőhetett. A büntetőt Lele Ákos értékesítette (25:25), a győzelmet egy időn túli szabaddobással harcolhatta volna ki a Gyöngyös, Sándor Ákos azonban nem tudta átlőni a falat.

[caption id="" align="alignleft" width="309"] Nagy Bence kilenc gólt dobott Fotó: gykk.hu
[/caption]

A 19. forduló mérkőzésén:

Csurgói KK–B. Braun Gyöngyös 25:25 (15:9)

Nagyatád, 600 néző. V.: Heim A., Kiss O.

CSURGÓ: MIJATOVICS – Gebhardt 1, CAVOR 4, Rapajec 2, PORDÁN 2, LELE 8 (3), Gazdag 4 (3). Cs.: Pallag (kapus), Herbert, Borsos T., Oláh G., Vadkerti G. 1, Osztrusko 2, Szöllősi Sz. 1, Hanusz, Megyeri. Edző: Sótonyi László.

GYÖNGYÖS: HUDÁK – Tóth Á. 3, Marczinkó, SIMON B. 2, Koller, SÁNDOR Á. 4, Varsandán M. Cs.: Tamási Zs. (kapus), Frey T., Iváncsik Á. 2, Czina, Bakos Gy. 3 (1), Hajdu G. 2, NAGY B. 9, Debreczeni, Koncz. Edző: Gulyás István.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 5:1, 9. p.: 8:2, 16. p.: 10:3, 19. p.: 12:4, 27. p.: 13:7, 39. p.: 18:15, 44. p.: 20:17, 49. p.: 23:18, 52. p.: 23:21, 58. p.: 24:24.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 6/6, ill. 2/1.
Következik: Sport36-Komló–B. Braun Gyöngyös, február 7., szombat, 18.00.