László Barbara elvesztése után nehéz helyzetbe kerültek az egriek Örkényben.

S. K.

A női kézilabda NB I/B Keleti csoportja 17. fordulójának mérkőzésén:

Inárcs-Örkény KC-Eszterházy KFSC 33:33 (15:19)

Örkény, 50 néző. V.: Ónodi E., Vágó B.
EKFSC: Győrffy – BALÁZS N. 5, MOLNÁR N. 12, Petrovics 4 (1), Benedek 5, László 1, Őri I. 3. Cs.: Kveták (kapus), Bocsi Sz., Szendrey 1 (1), Nagy-Mengyi, Mészáros 2 (2). Edző: Hegedűs Tibor.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4:4, 12. p.: 7:8, 18. p.: 8:11, 24. p.: 11:14, 36. p.: 18:22, 42. p.: 22:24, 48. p.: 26:27, 54. p.: 30:29.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 7/6, ill. 7/4.

László Barbarát szándékos ütéséért, már a 9. percben piros lappal küldték le a pályáról a játékvezetők, ami érezhetően felpaprikázta az egrieket. Molnár Nikolett lendületes játékával futószalagon szállította a gólokat, s egészen a második félidő közepéig ezzel nem is tudtak mit kezdeni a hazaiak. A hajrára kezdett elfáradni az maroknyi EKFSC, s az egyre inkább fölénybe kerülő hazaiakkal szemben végül Szendrey Sára időn túli hétméteresből szerzett góljával mentettek pontot a főiskolások.
Juniorok: 18:40 (9:17). Ld.: Mészáros 7, Kövesdi, Hadnagy, Képes 5-5.

További eredmények: Vasas-Szent István SE 36:17, Nyíradony-Balmazújváros 27:16, Hajdúnánás-Kispesti NKK 22:21, DVSC II-Kecskemét 29: 42, Orosháza-Göd 25:34. Vasárnap, 15.00: Abonett KC-Szeged.