2015.03.01. 19:15

Arannyal felérő pontok az SBS-Egertől

Háromgólos különbséggel nyerte SBS Eger-Eszterházy SzSE csapata a Nyíregyháza elleni rangadót.

A férfi kézilabda NB I/B Keleti csoportjának 17. fordulójában:

SBS Eger-Eszterházy SzSE–Nyíregyházi KC 29:26 (17:13)

Eger, Eszterházy csarnok, 350 néző. V.: Hargitai, Markó.

A csapatok góldobói: Szabó P. 9 (2), Padla 7, Vancsics, Dobó 4–4, Halász, Kocsis Cs. 2–2, Szűcs 1, ill. Kleis, Gubó, Nagy Cs., Pánczél 4–4, Varga L. 3, Tumidalsky, Tóth B., Balda 2–2, Kaplonyi 1.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:3, 12. p.: 7:5, 18. p.: 9:9, 24. p.: 14:11, 36. p.: 22:15, 42. p.: 23:16, 48. p.: 25:19, 54. p.: 26:21.

Kiállítások: 12, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1.

Rosta István: – Kulcsembereink jó napot fogtak ki, az a stratégia, amivel pályára léptünk, eredményesnek bizonyult. A második félidő elején szerzett jelentősebb előny egészen a végéig kitartott.

Varga Zsolt: – Az Eger ezzel a győzelmével megnyerte a bajnokságot. Főleg a második félidőben rengeteg technikai hibát vétettünk, amit az ellenfél jól kihasznált.

[caption id="" align="alignleft" width="425"] A mezőny legjobbjának a kilenc gólt dobott Szabó Péter (7) számított Fotó: Lénárt Márton

Következik: Orosháza U23–Eger, március 8., vasárnap, 18.00.