2015.05.01. 19:40

ZF-Eger-EKF: egy győzelemre az ötödik helytől

Háromgólos egri győzelem született a női OB I 5–6. helyéért kiírt rájátszásának első mérkőzésén.

Fenyves Balázs

A női OB I 5–6. helyéért kiírt rájátszásának 1. mérkőzésén:

ZF-Eger-EKF–Szegedi Vízmű Taylor & Nash Szegedi Egyetem

15–12 (6–2, 3–4, 4–2, 2–4)

Eger, Bitskey-uszoda, 100 néző. V.: Birri, Homonnai.

EGER: Murphy – Zajácz 2, TAKÁCS V. 4, MIKLÓS R. 2, RÁSKI 5, Parkes 1, Czigány.Cs.: Szeredi 1, Szívós P., Virág. Edzők: Kelemen Attila, Rüll Csaba.

SZEGED: Szikora E. – Lengyel Dorottya, Miklós D. 2, Lengyel Dominika 1, dr. Dalmády P. 1, SOMHEGYI 6, DR. DALMÁDY SZ. 2. Cs.: Tóth E. – Veréb, Árkossy. O-Nagy. Edző: Barna Tamás.

Az eredmény alakulása: 1–0, 1–1, 5–1, 6–2, 8–2, 9–3, 9–7, 10–8, 13–8, 15–9, 15–12.

Gól–emberelőnyből: 12/7, ill. 9/2.

Ötméteresből: 1/0, ill. 4/3.

Kipontozódott: O-Nagy a 20., dr. Dalmády Sz. a 27., Takács V. és Parkes, a 31. percben.

Kiállítva (végleg cserével): Czigány a 31. percben.

Piros lap: Kelemen Attila a 15. percben.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása: 1–0 a ZF-Eger-EKF javára.

Kelemen Attila: – Jól kezdtük a meccset, másfél negyed után viszont nem tudom, mi történhetett, de a játékvezetők megpróbálták felállítani a Szegedet. Úgy gondolom, hogy nem volt értelme, mert bebizonyosodott, így is magabiztos győzelmet tudunk aratni.

Barna Tamás: – A meccs elején nagyon beragadtunk. Azt szokás mondani, hogy a kapus mindig úgy véd, amilyen a védekezés előtte. Sajnos nem mozogtunk eleget a kapusunk előtt, amit aztán a folytatásban kijavítottunk, de akkor már túl nagy volt a hátrány. Támadásban sokszor nem vettük észre az üres embereket, de ezeket a hibákat kijavítjuk, mert május 6-án vissza akarunk jönni még Egerbe.

Következik: Szeged–Eger, május 4., hétfő, 18.00.