2015.10.24. 20:26

A szerbekkel jött az áttörés, ismét győzött a B. Braun

Idénybeli harmadik győzelmét aratta a B. Braun Gyöngyös férfi kézilabda-csapata.

S. K.

A napokban szerződtetett két szerb játékos, az irányító poszton bevethető Marko Jovetics és a védekező-specialista Miralem Becsirovics győztes csapat tagjaként mutatkozott be gyöngyösi színekben. Példátlan sérüléshullámból fakadóan, az elmúlt hetekben komoly válságba került mátraaljaiak, sorozatban négy elveszített mérkőzés után tapasztalhatták meg ismét a győzelem érzését.

A férfi NB I 11. fordulójának mérkőzésén:

B. Braun Gyöngyös–Orosházi FKSE-Linamar 24:21 (13:8)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 500 néző. V.: Dobrovits, Tájok.

Gyöngyös: Hudák – Nigrínyi 1, Debreczeni 1, Koller 1, BECSIROVICS, Szalafai 1, Falcon. Cs.: Tamási (kapus), SÁNDOR Á. 5, JOVETICS 1, Rédai 4, NAGY B. 6 (1), Bali R. 4. Edző: Debre Viktor.

Orosháza: Herjeczki – Komporály 1, Suhonjic 2, Knezevics 1, Mazics 1, Stranigg, Tárkányi 1. Cs.: Miklós (kapus), BUDAY 5 (2), Szeidl 1, Berta, Smojver, CEMAS 4, NÉMETH G. 3, Pásztor I. 2. Edző: Vladan Jordovics.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3:0, 12. p.: 6:2, 18. p.: 7:4, 24. p.: 10:6, 36. p.: 17:10, 42. p.: 18:12, 48. p.: 22:15, 54. p.: 24:18.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2.

További eredmények: Csurgó–Tatabánya 19:21 (9:8), PLER–Cegléd 27:25 (13:11).