2017.07.03. 16:28

NSL: repülőrajt a GWP-től

Az Energia–Eger meccsen a nagyobb strandfoci-rutin döntött.

Az elmúlt évi döntő párosítása ismétlődött meg a Nemzeti Strandlabdarúgó Liga első fordulójában, ahol a bajnoki címvédő összeszokottsága döntött. A megyénkbeli érdekeltséggel bíró négy csapat edzője a teljesítmény tükrében értékelték a rajtot.

Csomós Tamás (Jászfényszaru GWP Cservy): – Izgatottan vártuk az első fordulót, hiszen a tavalyi döntőbeli ellenfelünkkel az Energiával kezdtünk, ez a meccs a presztízs mellett mindig egy fokmérő is, hogy hol tartunk, milyen hibákat kell kijavítanunk. Számunkra ideálisan kezdődött a szezon hiszen a harmadik harmad fele után már 8–2-re vezettünk, és a végén magabiztos győzelmet arattunk, ami ráadásul remek teljesítménnyel is párosult. A hátralévő mérkőzésekre ez  megalapozta az önbizalmunkat, és tetszetős játékkal, a mérkőzéseket végig kézben tartva győztük le az összes ellenfelünket. Nagy feladat lesz számomra, hogy a koncentrációt , formát és a motivációt fenntartsam a játékosokban a bajnokság végéig, mert jól tudjuk, bármennyire is fontosak a részsikerek, a bajnoki címet a négyes döntő után adják át.

Berkes László (Energia SC Gyöngyös): – Rapszodikus teljesítmény jellemezte a csapatunkat az első hétvégén. A Goldwinnal nem voltunk partiban, utána viszont két győzelmet arattunk. Az Egerrel szemben örülhettünk a döntetlennek, majd pedig a hosszabbításnak, ahol a nagyobb strandfoci-rutin döntött.

Bodon Péter (Bodon PFC): – Váltakozó teljesítményt nyújtottunk a hétvégén. Sajnos a fegyelmezettséggel még mindig gondjaink akadnak. Bizakodok a bennmaradásban.

Badalik Szabolcs (Eger SE): – A gyöngyösiek ellen elszenvedett vereség mutatta meg azt, hogy mire képes a csapatunk öt játékossal. Kikaptunk, mégis azt mondom, a nyújtott teljesítmény győzelemmel ért fel. A bennmaradás elérése nehéz lesz, de bízom a keretben, leginkább azonban abban, hogy a folytatásban bővebb állománnyal léphetünk pályára, mert öt-hat ember kevés a 3x12 percre.

[caption id="" align="alignleft" width="650"] Csoszánszki Dávid és Gresó Mátyás. A rutin döntött Fotó: Rigó Judit