KÉZILABDA

2019.04.09. 16:54

A gyöngyösiek aranygárdája még hiba nélküli

Hazai környezetben biztosította be aranyérmét a Jász-Nagykun-Szolnok megyei férfibajnokságban a HE-DO B. Braun Gyöngyös U23-as csapata.

A Gyöngyös U23 csapata simán végzett az élen Fotó: Magyari Máté

A tornarendszerben zajló küzdelmek kilencedik állomásának a Dr. Fejes András Sportcsarnok adott otthont, ahol sorrendben tizenhetedik és tizennyolcadik győzelmét is bezsebelte az edzőként Kiss Dániel vezette gárda.

A szintén ebben a küzdelemsorozatban szereplő Gyöngyössolymos csapata a gyöngyösi fiatalokhoz hasonlóan négy ponttal zárta a hazai fordulót. A Varga Zoltán által irányított gárda a Karcaggal vív nagy csatát a dobogó harmadik fokáért.

A 9. torna eredményei: Tiszaföldvár–Gyöngyössolymos 30–32, HE-DO B. Braun Gyöngyös U23–Abonyi KC II 10–0, Szolnoki KCSE II–HE-DO B. Braun Gyöngyös U23 25–43, Gyöngyössolymos–Szolnoki KCSE II 27–26.

A pontvadászat április 28-án Karcagon folytatódik.

5

A Pest megyei női bajnokság B csoportjában szereplő OK-TAT-60 Hatvani KSzSE csapata a legfőbb rivális Göd II gárdája elleni döntetlennel (21–21) megnyerte a csoport küzdelmeit. A negyeddöntőben az A csoport negyedik helyezettje, a Bugyi SE lesz Bárány Zsolt edző alakulatának ellenfele. A párharc első mérkőzését április 14-én rendezik, amikor is idegenben szerepelnek a Zagyva-partiak.

A férfiaknál a Hevesi SE társulata az Üllői VKSK mögött másodikként jutott a negyeddöntőbe. Holló László tanítványai a csoport zárómérkőzésén Csömörön nyertek 30–22-re. A legjobb nyolc között az A csoport harmadik helyezettje, a Váci KSE II csapat lesz Guba Józsefék ellenfele. A párharc április 13-án idegenben kezdődik a hevesiek számára.

A Borsod-Abaúj-Zemplén–Heves megyei férfibajnokságban érdekelt DVTK-Eger II csapata három mérkőzésen szerepelt az elmúlt hétvégén.

A megyeszékhelyiek eredményei a következőképpen alakultak: DVTK-Eger II–Sárospatak 31–16, DVTK-Eger II–Bőcs 23–21, DVTK-Eger II–Szalézi DSE Kazincbarcika 21–21.