KÉZILABDA

2020.09.27. 16:04

A hajrára felpörgött a Hatvani KSzSE

Az utolsó negyedórában fordította a maga javára az eredményt a hatvani férficsapat a vendég Kecskeméttel szemben, míg az Eszterházy SC lányai viszonylag korán döntésre vitték a pontok sorsát Gyálon.

Heol Sport

Sándor Roland (24) a góljai mellett a társakat is remekül szolgálta ki Fotó: Lénárt Márton

A férfi NB I/B Keleti csoportja 3. fordulójának mérkőzésén:

Hatvani KSZSE–Kecskeméti TE-Piroska Szörp 27–24 (15–16)

Hatvan, Kodály Zoltán Ált. Isk., zárt kapuk mögött. V.: Rontó Á., Szanyi P.

Hatvan: SZABÓ P. – Kovács P. 3 (1), PADLA 8 (3), SÁNDOR R. 4, SZABÓ B. 4, Sipeki 1, Herczeg J. 3 (1). Cserék: Hudák, Kométh (kapusok), BUDAY 2, Veres 2, Pintér, Bali R., Tóth G., Répási. Edző: Bárány Zsolt.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4, 12. p.: 5–8, 18. p.: 8–10, 24. p.: 13–13, 36. p.: 18–19, 42. p.: 20–20, 48. p.: 23–21, 54. p.: 26–22.

Kiállítások: 2, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 5/5, ill. –.

Vendég rohamokkal indult a találkozó (6. perc: 1–4), a 24. percben sikerült csak egyenlíteni (23–23) a hatvaniaknak. Egészen a 45. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok (21–21), a hajrában azonban már egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült.

Bárány Zsolt: – Nem a legjobb előjelekkel vártuk a találkozót, hiszen többen is kisebb sérülésekkel vállalták az összecsapást. A háromesélyes mérkőzést nagy küzdelemben, nem szép játékkal sikerült a második félidőben a magunk javára fordítani.

Következik: Mizse KC–Hatvani KSZSE, október 10., szombat, 18.00.

A női NB I/B Keleti csoportja 3. fordulójában:

Tempo KSE–Eszterházy SC 21–32 (12–18)

Gyál, Gyáli Sportcsarnok, 100 néző. V.: Kovács G., Papp B.

ESC: LEINER – Bernát D. 4, Brettner 6, Juhász R. 3, Kobela 3, Bató 5 (1), Buzsáki 1. Csere: Vajk (kapus), Szecsődi 5, Solt 2, Alaxai, Jurmann 1, Dohány V., Gindeli 2. Edző: Zsadányi Sándor.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 1–2, 12. p.: 4–7, 18. p.: 6–9, 24. p.: 10–13, 36. p.:13–22, 42. p.: 14–25, 48. p.: 16–27, 54. p.: 18–27.

Kiállítások: 4, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1.

Bő húsz percig remekül tartotta magát a házigazda (22. perc: 10–11). A szünetre azonban már hatgólos előnyt szerzett az ESC, majd a fordulás után tíz perc alatt egy 7–1-es sorozatot produkálva el is döntötte a legfontosabb kérdéseket. A találkozón az egriek hálóőre, Leiner Bernadett 64 százalékos teljesítménnyel védett, amivel a mezőny fölé emelkedett.

Zsadányi Sándor: – A második félidei védekezésünkkel és kapusteljesítményünkkel sikerült hamar lezárni a mérkőzést. Gratulálok a csapatomnak, mert hatvan percen keresztül fegyelmezetten kézilabdázott.

Következik: Magyar Kupa, 1. forduló: Füzesabonyi SC–Eszterházy SC, szeptember 30., szerda, 17.30.