VÍZILABDA

2019.10.01. 14:53

Belakták a Bárányt az egyetemisták

A felújított Bárány-uszoda első OB I/B-s bajnoki mérkőzésén hatgólos győzelmet aratott az Eszterházy SC férficsapata.

Heol Sport

Hertzka Olivér (fehér sapkában) az egriek legeredményesebbjeként zárt Fotó: Lénárt Márton

Fotó: Huszar Mark

A férfi OB I/B A-csoportjának 2. fordulójában:

Eszterházy SC–Dunakanyar Waterpolo 15–9 (3–2, 4–3, 5–3, 3–1)

Eger, Bárány István Sportuszoda, 100 néző. V.: Vogel, ifj. Kenéz.

ESC: BENEDEK – HERTZKA 4, Antal Á. 2, MATA L. 3, Nagyváradi, NÉMETHY 2, Szabó E. 2. Csere: Ridzyk 1, Tomozi, Rozsnyay, Dudinszky, Kovács Z. 1, Rácz B. Edző: Tóth Péter.

Gól–emberelőnyből: 7/2, ill. 8/6.

Ötméteresből: 3/3, ill. 2/–.

Kipontozódott: Tislér a 20., Némethy a 32. percben.

Kiállítva (végleg cserével): Ridzyk a 8., Somogyi a 28., Tusa a 30. percben.

A nyitófordulóban az YBL WPC vendégeként elszenvedett vereséget (8–9) követően, leányfalui ellenfelével szemben megszerezte idei első bajnoki győzelmét az egyetemista gárda. A felújított Bárány István Sportuszoda első OB I/B-s bajnoki mérkőzésén meggyőző fölénnyel diadalmaskodtak Mata Leventéék.

A harmadik negyedtől kezdett nőni a két csapat közti különbség. Az egriek 7–6-os állásról 4–0-ás sorozatot produkáltak, ami döntőnek bizonyult a végeredményt illetően.

Tóth Péter: – Hatgólos győzelmet arattunk, de lehetett volna nagyobb is a különbség, ha az adódó lehetőségekkel jobban sáfárkodunk. Emiatt lehetek egy kicsit bosszús, mert a biztos vezetés birtokában is pontosabban kell vízilabdázni. Az YBL ellen ugyan az elmúlt fordulóban vereséget szenvedtünk, mégis fegyelmezettebb volt a csapat.

Következik: Kaposvári VK–Eszterházy SC, október 5., szombat, 11.00.