KÉZILABDA

2017.09.23. 21:13

EKESC: plusz tizenhét, de nem fokból, gólból

Pár percig lehetett kérdés az egri hölgyek szegedi vendégjátékának végkimenetele.

Fenyves Balázs

Az egriek magasan jobban voltak, mint a hazaiak Fotó: Huszár Márk

Harmadik meccsén harmadik győzelmét aratta az Eszterházy KESC másodosztályú női együttese, a Kézilabda Szeged SE otthonában lejátszott találkozón ugyanis 17 gólos sikerrel zárt. A kiemelkedő védekezés mellett a támadójáték is igazán jól működött, így még ezzel a különbséggel is megérdemelt a diadal.

Legközelebb két hét múlva lépnek pályára az egyetemisták, méghozzá a másik Tisza-parti gárda, a Szeged KKSE ellen, amely összecsapás ugyanakkor már egészen biztosan nehezebbnek ígérkezik.

A női NB I/B Keleti csoportjának 3. fordulójában:

KÉZILABDA SZEGED SE–ESZTERHÁZY KESC 16–33 (5–19)

Szeged, 50 néző. V.: Gulybán, Örsi.

EKESC: GYŐRFFY – Bocsi 1, IVÁN E. 5, Petrovics 4, SÁRI 9 (3), HANCZVIKKEL 1, BUZSÁKI 6. Cs.: Leiner – Molnár N., Kovács F., KOBELA, NYAKÓ 6, Majoros, Sepsi 1. Edzők: Debre Viktor, Rutka Péter.

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 0–2, 12. p.: 1–5, 18. p.: 4–10, 24. p.: 4–14, 36. p.: 8–23, 42. p.: 9–26, 48. p.: 12–29, 54. p.: 14–30.

KIÁLLÍTÁSOK (kétperces): 4, ill. 6 perc.

HÉTMÉTERESEK: 4/4, ill. 3/3.

DEBRE VIKTOR: – Nagyon elégedett vagyok a csapatommal, mert sikerült komolyan vennünk az egész mérkőzést. Az első félidőt nagyon megnyomtuk, jó volt a védekezés és a kapusteljesítmény is, de a támadások is remekül mentek. Igazából elég hamar pontot tudtunk tenni a meccs végére, ami annak köszönhető, hogy nagyon motiváltak voltunk. Az ellenfél a komoly hátránya tudatában már kicsit szétesett, és ezt mi remekül használtunk ki.