Bajnokok Ligája

2017.09.22. 18:08

Kitiltották a sevillai stadionból a Szpartak Moszkva szurkolóit

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) kitiltotta a Szpartak Moszkva szurkolóit a csapat következő idegenbeli mérkőzéséről a Bajnokok Ligájában.

A moszkvai klub drukkerei múlt szerdán a maribori BL-csoportmérkőzésen (1-1) pirotechnikai eszközöket használtak a lelátón, valamint különböző tárgyakat dobáltak a játéktérre. Az első félidőben – körülbelül hatvan méterről – petárdával majdnem eltalálták a német Deniz Aytekin játékvezetőt, aki ezt követően három percre megszakította a játékot.

Az UEFA pénteki tájékoztatása szerint a Szpartak hívei nem vásárolhatnak jegyet a november 1-jén Sevillában sorra kerülő meccsre.

Az oroszoknak mellékbüntetésként 60 ezer eurós bírságot kell fizetniük.