KÉZILABDA

2021.01.17. 15:38

Ligakupa: az SBS-Eger már a negyeddöntőben

A Gyöngyös és az Eger továbbra is hibátlan a Ligakupában, sőt utóbbi már matematikailag is bebiztosította helyét a legjobb nyolc között.

Heol Sport

Az egri Száva Máté (a labdával) kilenc találaig jutott Fotó: Huszár Márk

Fotó: Huszar Mark

Az SBS-Eger sorozatban negyedik csoportmérkőzését is sikerrel vette a „D” jelű négyesében, így az utolsó két forduló eredményétől függetlenül már kiharcolta a legjobb nyolc közé jutást a Ligakupában. A megyeszékhelyiek az Ózd elleni két összecsapással zárják a csoportküzdelmeket.

A HE-DO B. Braun Gyöngyös is őrzi veretlenségét. A C-csoportban a címvédő mátraaljaiak két nap alatt másodszor is legyőzték a hatvaniakat. Ezek után biztossá vált, hogy a Zagyva-parti gárda számára idén is a csoportküzdelmek jelentik a végállomást a sorozatban.

A nőknél az Eszterházy SC hazai pályán szenvedett háromgólos vereséget a Kispesttel szemben, ennek ellenére a C-csoportban továbbra is nyílt a továbbjutás kérdése.

A férfi Ligakupa C-csoportja 1. fordulójának mérkőzése:

HE-DO B. Braun Gyöngyös–Hatvani KSzSE 33–21 (16–9)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V.: Paska, Vastag.

Gyöngyös: Tóth M. – Urbán 4, Papp B. 1, Ubornyák 1, Vilovszki 2, Halász L. 5, Németh T. 3. Csere: Gyánti (kapus), Jaros 4, Varsandán M. 1, Hegedüs M. 3, Rosta B. 2, Gerdán, Szucsik 2, Gyallai 1, Gráf 4. Edző: Konkoly Csaba.

Hatvan: Hudák – Répási 3 (1), Padla 1, Sipeki 4, Vad Zs. 1, Bali R. 1, Herczegh 1 (1). Csere: Szabó P., Tímár (kapusok), Sándor R. 3, Veres B. 5, Nagy B., Szabó B. 2, Pintér. Edző: Bárány Zsolt.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2, 12. p.: 7–4, 18. p.: 10–5, 24. p.: 11–7, 36. p.: 18–10, 42. p.: 23–13, 48. p.: 27–15, 54. p.: 30–18.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 2/–, ill. 3/2.

Következik: Mezőkövesdi KC–HE-DO B. Braun Gyöngyös, január 20., szerda, 18.00. Hatvani KSzSE–Mezőkövesdi KC, január 27., szerda, 18.00.

Halász Levente (szemből) átlőtte a hatvani védőfalat Fotó: Czímer Tamás

A D-csoport 5. fordulójában:

SBS-EGER–NYÍREGYHÁZI KC 33–24 (18–12)

Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V.: Haskó T., Natkai N.

EGER: Balogh T. – Lezák 5 (1), Rédei 1, Tóth R. 6, Kovács M. 6, Schmid 3, Száva 9. Csere: Moscoso (kapus), Kiss G. 1, Mándy 1, Tóvizi 1. Edző: Tóth Edmond.

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 5–1, 12. p.: 11–3, 18. p.: 14–7, 24. p.: 16–9, 36. p.: 19–14, 42. p.: 22–15, 48. p.: 24–20, 54. p.: 29–24.

KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 4 perc.

HÉTMÉTERESEK: 1/1, ill. 1/1.

Következik: SBS-Eger–ÓAM-Ózdi KC, január 19., kedd, 18.00.

A női Ligakupa D-csoportja 3. fordulójának mérkőzése:

Eszterházy SC–Kispest NKK-Vajk 23–26 (14–16)

Eger, Eszterházy-csarnok, zárt kapuk mögött. V.: Rontó Á., Szanyi P.

ESzterházy: Vajk – Kuti, 2, Bató L. 3 (1), Brettner 2, Juhász R. 1, Szecsődi 5 (2), Kiser 2. Csere: Leiner (kapus), Bernát 4, Alaxai 2, Kobela 2, Jurmann, Dohány, Papp D. Edző: Zsadányi Sándor.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 3/3. ill. 3/3.

Következik: Hajdúnánás SK–Eszterházy SC, január 26., kedd, 18.00.