VÍZILABDA

2019.11.28. 10:56

ZF-Eger: a vezetőedző ettől többet várt

Kilencgólos győzelemmel feledtette az szentesi ikszet (11–11) a ZF-Eger csapata.

Heol Sport

Csacsovszky Erik (4) és társai az utolsó negyedben csak egy gólt kaptak, miközben hatot dobtak

Forrás: Heves Megyei Hírlap

Fotó: Huszár Márk

A férfi OB I. B-csoportjának 8. fordulójában:

ZF-EGER–SZENTES 17–8 (5–3, 4–2, 2–2, 6–1)

Eger, Bitskey uszoda, 300 néző. V.: Marnitz, Dodog.

EGER: KRÉMER – SZ. RASOVICS 4, Sántavy, HOSNYÁNSZKY 6, Sánta, Csacsovszky E. 1, Gyárfás T. 1. Csere: Lukács D., Murisics 3, Baksa B. 1, Kürti, MAGYAR M. 1, Sári. Edzők: Dabrowski Norbert és Petrovai Márton.

SZENTES: Duvnjak – Gergelyfi, HRISZOSZ­PATISZ 2, Kasza, Hegedűs B. 1, Pellei K., Pellei F. 1. Csere: Czanik (kapus), Kókai, Mátyók, NAGY M. 3, Bozó 1, Gut, Korom. Edző: Pellei Csaba.

Gól–emberelőnyből: 9/3, ill. 8/2

Ötméteresből: 2/2, ill. 3/1

Kipontozódott: Kókai (23. p.), Lukács D. (32. p.)

A mérkőzés előtt a hazaiak csapatkapitánya kapta a főszerepet. Decker Ádám átadta a játékostársai által dedikált és jótékonysági licitre bocsájtott labdát és pólót az árverésen győztes ZF-Hungária Kft. beszerzési osztályát képviselő Menner Nórának. A befolyt összeget Kovács Máté családjának ajánlották fel a vízilabdázók. A hangosbemondó köszöntötte Dabrowski Norbert vezetőedzőt, aki ezen a napon ünnepelte születésnapját.

Jótékony célt segítettek Decker Ádámék Fotó: Huszár Márk / Heves Megyei Hírlap

Dabrowski Norbert: – Részvétem fejezem ki a Dömötör családnak és a KSI-nek Dömötör Zoltán elhunyta miatt. A győzelemmel gratulálunk másodedzőnk, Petrovai Márton kisfia megszületéséhez. Az elején döcögött a játékunk, de a folytatásban már gólokban gazdag edzőmérkőzéshez hasonlító meccset játszottunk. Tény, hogy nem lehet tíz hónapon át topformában pólózni, ám ettől azért többet vártam.

Pellei Csaba: – Szerettünk volna nagyobb ellenállást kifejteni. Bravúrra nem számíthattunk, öt meghatározó játékosunkat otthon hagytunk, a fiataloknak adtam bizalmat. Úgy döntöttünk, hogy tartalékolunk a BVSC elleni szombati találkozónkra. Czanik Sándor, Korom Zsadány és Gut Zsombor is első élvonalbeli meccsét játszotta.

Fotó: Huszár Márk / Heves Megyei Hírlap