2017.02.18. 22:15

BL: győzött és előrébb lépett az Eger

Visszavágott Dabrowski Norbert gárdája a katalán együttesnek.

MTI

Az Eger egy góllal legyőzte a Barceloneta csapatát a férfi Bajnokok Ligája hatodik fordulójában, ezzel a csoportban a negyedikről a harmadik helyre lépett előre.

[caption id="" align="alignleft" width="640"] Hárai Balázs is duplázott Fotó: Lénárt Márton

A férfi Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában:
B csoport:
ZF-Eger–CNA Barceloneta (spanyol) 10–9 (4–2, 2–2, 3–2, 1–3)
Az egri góldobók: Decker, Hosnyánszky, Erdélyi, Hárai 2–2, Lőrincz, Kovács 1–1
A két csapat múlt szerdai, barcelonai mérkőzését a hazai együttes 10–6-ra nyerte, ezúttal viszont már az első negyedben kétgólos előnybe került az Eger. Sőt, a második szakaszban volt három (5–2), a harmadikban pedig négy (8–4) találatnyi is a különbség. A negyedik nyolc perc 9–6-ról kezdődött, ez az előny pedig elégnek bizonyult a győzelemhez, még ha a végére egy gól maradt is csak meg.

A csoport állása: 1. Pro Recco (olasz 18 pont, 2. Jug Dubrovnik (horvát) 11, 3. ZF-Eger 9, 4. Barceloneta 8, 5. Hannover (német) 3, 6. Partizan (szerb) 1
Korábban:
A csoport:
A-Híd OSC Újbuda–Olympiakosz (görög) 7–8 (1-4, 2-2, 2-0, 2-2)
Spandau (német)–Szolnoki Dózsa-Közgép 8–12 (4-4, 1-3, 2-0, 1-5)
A csoport állása: 1. Olympiakosz 16 pont (54-28), 2. Szolnok 16 (65-41), 3. Brescia (olasz) 10, 4. OSC Újbuda 7, 5. Spandau 3, 6. Nice (francia) 0
Mivel a Szolnok – rendezőként – alanyi jogon továbbjutó, rajta kívül az A csoportból két csapat válik a Final Six tagjává, míg a B-ből a legjobb három lehet majd ott a hatcsapatos fináléban, amelynek május 25. és 27. között Budapest ad otthont.