2017.03.04. 18:27

A ZF-Eger Szegeden sem tévesztett lépést

Hatékony támadójátékának köszönhetően győzött a Tisza-partján a hevesi gárda.

egrivizilabda.hu/Fenyves Balázs

Félórás csúszással kezdődött az egriek szegedi bajnoki mérkőzése, mert a vendégek forgalmi dugóba keveredtek az M3-as autópályán. Egy kamion az árokban kötött ki, emiatt több mint egy órát egy helyben kellett vesztegelni a ZF együtteséne, amely gárda így 16.00 helyett 16.30-kor kezdte a talákozót, ahol az első félidőben kieszközölt tetemes előnyt a folytatásban sem nagyon engedte ki a kezéből Dabrowski Norbert és Petrovai Márton alakulata, a hátsó alakzat viszont – hasonlóan a hannoveri fellépéshez – ezúttal is hagyott kívánnivalót maga után. Sok volt a kapott gól, és ez még akkor is szembetűnt, hogyha támadásban tényleg nem lehetett egy rossz szavunk sem.

Ahogyan várni lehetett, nem könnyű meccsen hozta az újabb fontos három pontot az egri együttes, ezzel pedig a felsőházban esedékes háromból kettő nehéznek ígérkező idegenbeli mérkőzését egyaránt megnyerték a fiúk. A harmadik szerdán következik, Szolnokon.

[caption id="" align="alignleft" width="650"] Hárai Balázs (elöl) három találatig jutott Fotó: Lénárt Márton

A férfi OB I középszakasza felsőházának 3. fordulójában:
Szeged–ZF-Eger
13–16 (3–3, 2–7, 5–4, 3–2)
Szeged. V.: Fodor, Csanádi.
SZEGED: Meixner – Kiss Cs., Sánta 1, Sedlmayer, Manhercz K. 2, Pellei 3, Nagy M. 1. Cs.: Vukicsevics 4, Palotás, Manhercz Á. 2, Zsigri. Edző: Varga Péter.
EGER: B. Mitrovics – Lőrincz B., Decker Á. Kovács Gergő, Hosnyánszky 3, Hárai 3, Erdélyi 2. Cs.: Angyal 2, Csucskovics 2, Csuk 1, Vapenszki 2, Bedő 1, Sári. Edzők: Dabrowski Norbert, Petrovai Márton.
Az eredmény alakulása: 1–0, 2–1, 2–3, 3–3, 3–7, 4–7, 4–10, 5–11, 6–12, 8–13, 9–14, 13–14, 13–16
Gól–emberelőnyből: 8/3, ill. 7/5
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1