Törvénymódosítással mentenék a csőd szélén álló megyét
Mik ezek?
XOroján elmondta: a Fidesz törvénymódosító javaslata várhatóan garantálja majd az EU-s fejlesztések sértetlenségét, így a már korábban előkészített másfélmilliárdos egri vár-, és 5,5 milliárdos megyei kórház-beruházást is.
A politikus emlékeztetett: a Heves Megyei Önkormányzatot az elmúlt időszakban, a Sós-érában felhalmozott adósságai, működési hiánya és egy elbukott per okán adósságrendezési eljárás alá vonta a megyei bíróság. Az 1996-os adósságrendezési törvény alapján pedig csak a legszükségesebb, működési kiadásokat finanszírozhatnák a 210 napos eljárás alatt.
– A jelenleg hatályos törvény egyáltalán nem rendelkezik a megkezdett EU-s beruházások sorsáról, ezért Habis László (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő, az Országgyűlés Önkormányzati és Területfejlesztési Bizottságának alelnöke, Eger polgármestere törvénymódosító javaslatot nyújt be a közeljövőben ennek rendezésére – mutatott rá. Oroján hétfőn már konzultált Habis Lászlóval a tervezett törvényjavaslatról, és megállapodtak, hogy az előterjesztésének része lesz az EU-s fejlesztések védelme.
– A Heves megyében élők egészségügyi ellátása és az idegenforgalom számára is elsődleges, hogy a folyamatban lévő fejlesztések ne álljanak le, a már elnyert uniós források valóban a megyében landoljanak. Ebben egyetértettünk Habis Lászlóval, ezért a törvénymódosító javaslatát erre tekintettel nyújtja be – tette hozzá Oroján. Elhangzott: a törvénymódosítás nem csak a már említett, összességében hét milliárd forintra rúgó beruházásokat érinti, hanem a korábbi, ám még nem teljesen befejezett, vagy még el nem számolt, ugyancsak unós forrásokból megvalósuló kisebb fejlesztéseket, akadálymentesítéseket, iskolafelújításokat is. De szintén ebbe a körbe tartozik az egri belváros tervezett, megyei ingatlanokat is érintő rekonstrukciója. A megyei önkormányzati képviselő megerősítette: a tervek szerint egy-két héten belül a Parlament elé kerülő törvénymódosító javaslat érintené a megye már készülő válságköltségvetését is.
- A+
- A-
- P
- @>
- |<
Iratkozzon fel!
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Kapcsolódó témák
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 11 hozzászólás érkezett-
11. index n 2011. június 1. 20:02
A kórházfelújítás elkezdéséig nincs 240 nap. Ha nem kezdődik el időben, akkor annyi :(
-
10. Falanx 2011. június 1. 16:20
Luciferke!
Az eljárás 210 naptól, 240 napig is elhúzódhat! (lásd a megadott hivatkozás tartalmát)
Egyébként Blaskó színházigazgató urat ugyanúgy sárba "rántottátok", miután kinevezték! Csak bízhatunk benne, hogyha Alföldi direktor kijelentése széles média nyilvánosságot kapott, és a miniszter személyesen elbeszélgetett vele, a Gárdonyi Géza Színház sorsa sem lesz közömbös a miniszter számára. -
9. kick/ass 2011. június 1. 15:54
"meggondolatlan, dilettáns vezetés dilettáns döntése..." no persze 0 forint adósságból pár év alatt 7 milliárdos hiányt csinálni viszont alaposan meggondolt és szakmailag remekül alátámasztott döntés volt...
-
8. Fringillidae 2011. június 1. 14:54
Luciferike! Hú de kemény, de szigorú, de szellemes, de lényeglátó akár egy apró tévedésben is! Miért van az az érzésem, hogy egyéb esetben a kedves kommentelő partner akár a direktor urat is porig alázná? Úgy látom, bármilyen helyzetben képes arra, hogy akibe akar brilliáns módon belekössön! (Ha van a fejükön sapka azért, ha nincs a fejükön sapka azért!)
-
7. luciferike 2011. június 1. 14:08
Falanx:
Értő olvasás, az kellene ide valóban.
Nem 240 nap hanem 210. Érted???
Hol itt a kreatív összefogás ????? Pláne a megyével??? Szegény intézmények, szegény dolgozók... Blaskó levele vádbeszéd is egyben...
Kármentés van, kapkodás, pánik. Egy meggondolatlan, dilettáns vezetés dilettáns döntése miatt.
Akik a FIDESZ megyei listáját összeállították, azok is vizsgáztak. Le.
Szóval ne kergessünk ábrándokat.
A személyi konzekvenciákat le kell vonni, máskülönben mindent elfúj a Széll... -
6. Falanx 2011. június 1. 12:17
A korábbi hozzászólókhoz!
Teljesen kimaradhatott egyeseknél eddig az értő olvasás! Miről is szól a hír? Nem másról, mint hogy az elkövetkező 240 napban nem zárják le végzetesen az egyébként elnyert és valóban szükséges egészségügyi, illetve idegenforgalmi milliárdos beruházásokat! Amennyiben ehhez törvénymódosítás szükséges, megvan a 2/3! Személy szerint is örülök, Habis László és a megye kreatív összefogásának! -
5. lakiss 2011. május 31. 21:15
Oroján! Te mekkora egy primitív pártkatona puhapöcs vagy! Miért nem mondasz mindjárt csak annyit: " a zelmúlt8év!"
Jól fogalmazott Sneider és Mirkóczki amikor azt mondták a ti által is okozott csődhelyzet kapcsán, hogy "egy dilettáns kormány, dilettáns helyi mamelukjai..." ebben minden benne van! -
4. luciferike 2011. május 31. 16:04
Ezt hívják veszett fejsze nyelének.
Előtte kellett volna GONDOLKODNI !
Habis polgármester úr gesztusa értékelendő , ő az egyetlen, aki látott már önkormányzatot. Próba , cseresznye.
Viszont a megyei elnököt, alelnököt, jegyzőt, aljegyzőt mindez nem menti. Habis Egerért felel, ők a megyéért.
Le kell vonni a tanulságot, le kell mondaniuk ! Ezt kívánja a politikai realitás, mert alkalmatlanságukat bizonyították.A FIDESZ jelöljön új embereket és új közgyűlési elnököt, alelnököt. Vállalhatatlanok, politikailag megbuktak.
Mégegyszer: elismerés Habisnak a gesztusért, de sajnos ez már csak kármentés. -
3. mimennyi 2011. május 31. 16:03
Oroján elmondta: a Fidesz törvénymódósító javaslata VÁRHATÓAN GARANTÁLJA MAJD AZ EU-S FEJLESZTÉSEK SÉRTETLENSÉGÉT, ÍGY A MÁR KÖRÁBBAN ELŐKÉSZÍTETT MÁSFÉLMILLIÁEDOS EGRI VÁR ÉS AZ 5.5 MILLIÁRDOS MEGYEI KÓRHÁZGERUHÁZÁST IS. Ha ez így lesz, nagyon jó lesz, mert akkor az önkormányzati vagyon hűtlen kezelése alól ki tudunk bújni!
-
2. mimennyi 2011. május 31. 15:50
Ezek szerint a helyzet biztató, legalább annyira mint decemberben!
Akkor ugyanis Szócska úrra hivazkoztak, hogy a kormány segítségével a Mátraházán lévő otthonból nem kell kiköltöznie az időseknek. Ők mamár a megye több intéményében lettek elhelyezve. A mostani sajtótájékoztatón elhangzott Habis reményekkel kapcsolatosan csak annyit! Úgy legyen. Egy kérdésem van, akkor ez a törvénymódosítás csak a Heves Megyei Önkormányzatra vonatkozik-e, vagy mindenkire aki csak csődöt jelent ebben az országban!
Jelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - HEOL.HU
Küldjön hírt! | Traffipaxok Heves megyében | Gyógyszertári ügyelet | A nap képe | Heves Megyei Hírlap hűségkártya | Gyöngyöspata-dosszié | Bűnügyek | Balesetek | Olcsó receptek | Orvosi ügyeletek
Képgalériák
Róluk írtunk legtöbbet
Balázs József | Biros Péter | Blaskó Balázs | Csontos Ambrus | dr. Gondos István | Faragó László | Habis László | Herman István | Horváth László | Kelemen Attila | Nagy Károly | Nyitrai Zsolt | Rázsi Botond | Soltész Bálint | Sós István | Sós Tamás | Szabó Róbert | Szabó Zsolt | Szécsi Zoltán | Ternyák Csaba
Astronet – A nap gondolata
Érdekes, hogy mennyire ragaszkodunk a múltbéli dolgokhoz, még akkor is, ha a jövőnkről van szó. Ally Condie-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Ingatlankereső
Receptválogatások
Grill, bogrács
Végre itt a meleg, a napsütés, a nagy kirándulások, kertészkedések ideje. Hajrá, ki a szabadba, és ha már ott vagyunk, sütögessünk is egy kicsit! Íme néhány grilles-bográcsos étel, de várunk minden bevált, tuti receptet tőletek is!





