Bajnok és NB I-es az Egri FC

2012. május 26. 19:55 Bódi Csaba

Fotó: Lénárt Márton

labdarúgás, eger | Huszonhat év múltán újra NB I-es csapatot ünnepelhetett a 3000 fős közönség Egerben. A sorban 11. meccsét is megnyerő Egri FC kétgólos különbséggel nyert a DVSC-DEAC ellen.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

A labdarúgó NB II. Keleti csoport 29. fordulójában:
Egri FC – DVSC-DEAC 3–1 (1–0)
Eger, Szentmarjay Stadion, 3000 néző. V.: Becséri Dániel (Márton Zs., Becséri G.).
EGER: Sztankó – Preklet, Katona A., Knakal, Hamouz – Cs. Pavicsevics –
Balog Zs., Dobrics, Farkas Á. – Pavlov (Horváth Z., 74.), Pisanjuk (Koós, 71.).
Vezetőedző: Simon Antal.

DVSC-DEAC: Tóth D. – Treznai (Szatmári Cs., 83.), Böszörményi, Albert,
Kovács M. – Berdó, Oláh G., Györky, Boros J. – Tóth L. A. (Kónya, 58.),
Salami. Vezetőedző: Fórián Zsolt

Gólszerző: Dobrics (14., 53), Salami (65.), Koós (76.),
Sárga lap: Cs. Pavicsevics (35.), Sztankó (41.), Salami (41.), Balog Zs. (47.), Berdó (50.), Oláh G. (85.)
Szabálytalanság: 16 (10), ill. 11 (8.)
Kapura tartó lövések: (), ill. ()
Lesek száma: 3 (1), ill. (3)
Szögletarány: 6 (4), ill. - ()

A mérkőzés előtt az Eger SE öregfiúk csapata játszott bemutató találkozót a Jámbor János főtámogató fémjelezte Egri FC baráti körével. A 2x25 perces összecsapás 1-1-e döntetlennel zárult. „Egy pont a főmeccsen is elég lenne” – hangzott a szurkolóktól, akik rég nem látott létszámban foglaltak helyet a lelátón. Igaz, NB I-es csapatot is 26 éve, 1986-ban ünnepelhetett a publikum. A mérkőzése aztán még negyedóra sem kellett ahhoz, hogy vezetést szerezzen az EFC. Jobb oldali bedobás után Pisanjuk adott Dobrics elé, aki a 14. percben 5 méterről jobbal, a Tóth D. fölött a kapuba lőtt, 1-0. (A szerb légiósnak ez volt a harmadik találata a szezonban.).

A 23. percben viszont Sztankó bravúrjára volt szükség ahhoz, hogy ne egyenlítsen a kis Loki. A hazaiak hálóőre az Oláh G. által beívelt szabadrúgást követően Böszörményi csúsztatását tolta szögletre. A hajdúságiak gyorsan visszazárva nem engedték kibontakozni a házigazdákat, elöl pedig Salami jól tartotta meg a labdát. Ziccer azért mégis akadt az éllovas előtt, a 40. percben Farkas Ádám szabadrúgása után Preklet fejelt kapu mellé, majd a 44. percben ugyancsak Farkas szögletét Pisanjuk nem találta el jól a fejével.

A szünetben az Egri FC 14 évesekből álló bajnokcsapatának adta át a
serleget Várkonyi Ferenc, az MLSZ megyei igazgatója és László István, az EFC utánpótlás koordinátora. A Pádár Béla vezette gárda a megyei U16-os
bajnokság Keleti csoportját nyerte meg úgy, hogy még egy forduló hátra van a pontvadászatból.

A második félidőre új kapussal érkezett a DVSC, a 19 éves Tóth Dánielt a 18 esztendő Slakta Balázs váltotta a kapuban. A hevesi illetőségű hálóőrnek az jelentette az első feladatot, hogy kiszedje a labdát a kapuból, miután az 53. percben Böszörményi röviden hazaadott labdájára Dobrics csapott le, majd a kifutó Slakta mellett jobbal a kapuba helyezett, 2-0.

A 61. percben Farkas jobb oldali beadását követően Pavlov 5 méterről a jobb kapufát találta lel fejjel, majd a kipattanó labdát Katona emelte fölé. A 65. percben aztán a semmiből jött a DVSC szépítő gólja. Treznai jobb oldali beívelése a közvetlenül a jobb kapufánál álló Salami fejéről a kapuba hullott, 2-1. A találat ellenére az EFC játszott mezőnyfölényben, és a 76. percben növelte is előnyét. A Pisanjuk helyére beállt Koós Farkas Ádám jobb oldali szabadrúgása után előrevetődve csúsztatott a jobb sarokba, 3-1.

A 80. percben Preklet beívelése a felső kapufán csattant, majd a két gólt szerzett Dobricsot Olasz váltotta. A szintén cserként beállt Horváth Z. is riogatta a Slaktát, aki szögletre tolta a ball lábas lövést.

Vége a mérkőzésnek! Huszonhat év után újra NB I-es csapatot ünnepelhet az egri közönség.