A rövid pályás Eb nagy élmény a 17 éves egri úszólánynak

A 17 éves Békési Eszter legerősebb számában, 200 mellen is bizonyíthatott.

B. Cs.

Békési Eszter szeretett volna döntőt úszni Fotó: MTI/Illyés Tibor

Fotó: Illyés Tibor

A 400 méter gyorson ötödik, 400 méter vegyesen negyedik Holló Balázs 100 méter vegyesen – karrierje eddigi legjobbjával, 54.79 másodperccel a 35. helyen végzett a glasgow-i rövid pályás Európa-bajnokságon. Az Egri Úszó Klub versenyzője 200 méter vegyesen 1:57.00 perces egyéni csúccsal nyerte futamát, amivel a 20. helyen zárt. Kovács Ottó vezetőedző másik Eb-résztvevője, Békési Eszter 100 méter mellen 1:07.91 perces egyéni rekorddal megnyerte futamát, amivel összesítésben a 33. helyen fejezte be a viadalt. A 17 éves fiatal legerősebb számában, 200 mellen is bizonyíthatott. A magyar tinédzser – aki idén nagymedencében nyert már világkupa-versenyt is – 2:24.10 perces saját csúccsal 14. helyezettként vont mérleget.

– Az ötvenes időm alapján azt gondoltam, ennél többre leszek képes, szerettem volna legalább egy döntőt úszni. Ugyanakkor jó tapasztalatszerzés volt ez az Európa-bajnokság, nagy élmény volt ennek a csapatnak a tagja lenni – értékelt a távirati irodának Békési Eszter.