LABDARÚGÁS

2021.04.03. 20:26

A két Erőss-csapat közül a halásziak voltak az erősebbek

A hat lejátszott mérkőzés közül öt találkozón vendégsiker született a megyei I. osztályú bajnokság 18. fordulójában.

Heol Sport

A halásziak jobban bűvölték a labdát, mint a házigazdák

Forrás: Lénárt Márton

Fotó: Heves Megyei Hírlap

A tavasszal remeklő herédiek a listavezető Energia SC-nél, a szintén jó formában lévő lőrinciek pedig Andornaktályán győztek. A besenyőtelki rangadót az ugyancsak az Erőss út által támogatott gyöngyöshalásziak nyerték, ahogy idegenben szerzett három pontot az utolsó helyről ellépett Pétervására. Füzesabonyban a csereként beállt Montvai Tibor a ráadásban döntött a szalókiak javára. Makláron született a játéknap egyetlen hazai sikere, a helyosztó jellegű összecsapáson a bélapátfalviak maradtak alul.

BESENYŐTELEK SC-ERŐSS ÚT– GYÖNGYÖSHALÁSZ 0–1 (0–0)

Besenyőtelek, dr. Vass Géza Spt., zárt kapu mögött. V.: Török Mihály (Harnos, Lovas).

BESENYŐTELEK: Tiszolczki – Nagy L. (Pálfalvi, 64.), Hajdu, Penti P. (Molnár Axel, 60.), Baji Á. (Kaló Á., 52.), Nagy G., Jónás, Szabó M., Molnár András, Molnár T., Vámosi (Radócz, 70.). Edző: Nagy Endre.

GYÖNGYÖSHALÁSZ: Horváth P. – Vernyik, Csomor, Horváth V., Márkus (Kiss I., 82.), Nagy G., Tóth L., Jurecska, Vidra (Czene L., 46.), Nádudvari. Edző: Majzik Zoltán.

GÓL: Csomor (55.).

JÓK: senki, ill. az egész vendégcsapat.

NAGY ENDRE: – Az akarattal és a küzdéssel ismét nem volt gond, viszont az ellenfélhez képest rengeteg átadási hibával játszottunk. Az előrejátékban vékonyak voltunk, és sajnos egy szögletnél hibáztunk. Gratulálok a Halásznak!

MAJZIK ZOLTÁN: – Igazi rangadón a nagy odaadással játszó hazai csapat ellen mi is jó teljesítményt nyújtottunk, és úgy érzem, hogy megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

Fotó: Heves Megyei Hírlap / Lénárt Márton

HEVESTHERM-HEVESI LSC–PÉTERVÁSÁRA 1–3 (0–2)

Heves, zárt kapuk mögött. V.: Mencsik László (Tamasi, Juhász Á.).

HEVES: Boros Á. – Borics, Fejes (Csőke, 46.), Váradi Z. (Kóczián, 14.), Somodi, Szabó G., Besenyei F., Botos, Dalnoki, Korsós, Boros B. (Pető, 57.). Játékos-edző: Besenyei Ferenc.

PÉTERVÁSÁRA: Nagy Á. – Földi, Budveszel Benjámin, Sándor A., Szőllősi T., Tóth M., Oláh F. (Eged, 66.), Ökrös (Kovács Z., 82.), Tóth B. (Budveszel Benett, 81.), Czutor, Hegedűs D. Edző: Csatlós Tamás.

GÓL: Botos (47. – 11-esből), ill. Budveszel Benjámin (16., 20.), Tóth B. (56.).

KIÁLLÍTVA: Pető (81.), ill. Czutor (62.).

JÓK: senki, ill. Budveszel Benjámin (a mezőny legjobbja) és az egész vendégcsapat.

BESENYEI FERENC: – Gratulálok a vendégcsapatnak, megérdemelten vitte el a három pontot.

CSATLÓS TAMÁS: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Hatalmas fegyvertény Hevesről a három pontot elhozni, most nekünk ez sikerült. Az utolsó pár hétben sokat léptünk előre, remélem, ez a jövőben is így lesz. A hazai csapatnak sok sikert kívánok!

ENERGIA SC GYÖNGYÖS–HERÉD 0–3 (0–1)

Gyöngyös, Sport út, zárt kapu mögött. V.: Németh Gergely (Volentics, Berendi – Pest megyeiek).

ESC: Iváncsik – Rafael, Fekete (Timon, 76.), Gulyás K., Pilinyi, Csorba (Péntek, 68.), Tatár, Marosi (Czéh, 59.), Sándor B., Madarasi (Galó, 81.), Balogh M. (Gedei, 79.). Edző: Nagy Gábor.

HERÉD: Ritzl – Zsámboki, Tóth M., Erdei, Herpai (Ivony Ö., 90.), Balla, Ivony A. (Juhász V., 92.), Gál Sz., Tari, Oláh N. (Szegedi, 86.), Fótos. Edző: Molnár Zoltán.

GÓL: Fótos (67.), Erdei (76.), Ivony A. (89.).

NAGY GÁBOR: – A második félidei játék alapján megérdemelten nyert a Heréd, az első játékrész alapján ez nem volt benne a mérkőzésben.

MOLNÁR ZOLTÁN: – Mesteri munka volt a fiúk részéről, hogy az első helyezett csapat otthonából három ponttal távoztunk.

FÜZESABONY–EGERSZALÓK 0–1 (0–0)

Füzesabony, zárt kapu mögött. V.: Dajkó Tamás (Lucián, Hovanecz).

FÜZESABONY: Bajzát – Godó, Szabó Á., Póka, Pelyhe Cs. (Gál D., 63.), Nagy B., Fügedi, Takács B., Karnizs, Kaló I., Keresztesi (Tóth Á., 81.). Edző: Bocsi Zoltán.

EGERSZALÓK: Varsányi – Pelyhe K., Nagy G., Lezsák, Hangácsi (Blaskó, 46.), Ficzere, Gallik, Péter, Kaszás, Ofella (Kereki, 71.), Neumann (Montvai, 81.). Edző: Sivák Sándor.

GÓL: Montvai (92.).

KIÁLLÍTVA: Gál D. (88.).

JÓK: az egész hazai csapat, ill. Kaszás, Péter, Blaskó, Montvai.

BOCSI ZOLTÁN: – Ikszes mérkőzésen a hosszabbításnak a hosszabbításában kapott gól döntött a mérkőzésen. Mi nem a kifogásokat keressük, minden mérkőzésen próbálunk kiállni.

SIVÁK SÁNDOR: – A múlt heti mérkőzésen elrontottuk a meccslabdát, ezt ma a sors, vagy a szerencse visszaadta. Gratulálok a csapatomnak, mert négy hiányzónk ellenére vállalták a mérkőzést, pedig lemondhattuk volna.

MARSHALL-ASE–LŐRINCI 1–2 (1–1)

Andornaktálya, zárt kapu mögött. V.: Derda József (Bodó I., Király).

ASE: Bollók – Gál M., Danó., Madarassy (Nagy V., 60.), Sárosi, Megyeri, Esztergomi, Szabó L., Bárdos (Nagy J., 78.), Kollár B. (Szklenár, 83.), Borza. Edző: Szabó László.

LŐRINCI: Gedei – Kerek (Török, 79.), Nyerges, Héder, Uj, Ágói (Gidály, 86.), Bogdán (Palaticzky, 69.), Sulcz, Oláh Á. (Zöldi, 71.), Gulyka, Híves. Edző: Dukon Béla.

GÓL: Sárosi (45.), ill. Kerek (25.), Ágói (54.).

JÓK: az egész hazai csapat, ill. az egész vendégcsapat.

SZABÓ LÁSZLÓ: – Kiegyensúlyozott mérkőzésen megtettünk mindent a győzelemért, de egy kis plusz hiányzott az előre történő játékunkban. Ezért a szerencsésebb csapat tudta megnyerni a mérkőzést.

KEREPESI FERENC, az LVSC technikai vezetője: – Szikrázó, kemény, küzdelmes mérkőzésen úgy érzem, egy góllal jobbak voltunk a hazaiaknál.

MAKLÁR–BÉLKŐ SE-BÉLAPÁT 2–0 (2–0)

Maklár, zárt kapuk mögött. V.: Rozsnaki Gábor (Csathó, Kántor).

MAKLÁR: Ardai – Noszek, Jónási, Besenyei R., Farkas Cs. (Bálint, 78.), Szilágyi B. (Jéger, 85.), Vojtekovszki, Baji P., Utasi (Szabó V., 88.), Kovács B. (Kiss S., 78.), Kovács Z. (Szeles, 70.). Edző: Szabó András.

BÉLAPÁT: Bakó – Holló Á. (Harkály, 46.), Telek, Bocsi (Erdei, 83.), Szövérfi (Jakab Ádám, 46.), Érsek M., Boros (Nagy D., 46.), Vona, Molnár R., Bársony, Jakab Ákos (Lakatos D., 22.). Edző: Horváth Tamás.

GÓL: Vojtekovszki (14.), Szilágyi B. (29.).

KIÁLLÍTVA: Telek (33.), Nagy D. (69.).

JÓK: Besenyei R., Jónási, Baji P., Vojtekovszki, ill. senki.

SZABÓ ANDRÁS: – Amíg 11–11 ellen játszottunk, addig két góllal jobbak voltunk, a második félidőben azonban csak szenvedtünk. Jakab Ádámnak jobbulást kívánok!

HORVÁTH TAMÁS: – Sérültjeink miatt felforgatott összeállításban kezdtünk, amelynek következtében két gólos és két emberes hátrányba kerültünk. Aztán a második félidőben elkezdtünk játszani, és mezőnyfölényben sikerült négy helyzetet kialakítani. A szünet utáni játékért járt a dicséret.

EGER SE II.–FELSŐTÁRKÁNY

A mérkőzést betegségekre hivatkozva a felsőtárkányiak kérésére későbbre halasztották.