KÉZILABDA

2021.12.04. 21:04

A Gyöngyöst simán legyőzte a tökéletesen kézilabdázó Budakalász

Mindkét Heves megyei csapat vereséget szenvedett a férfi NB I. 11. fordulójában.

S. K.

PICK SZEGED–SBS-EGER 44–29 (23–14)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 800 néző. V.: Réti T., Szedmák M.

SZEGED: Alilovic – B. RADIVOJEVICS 7 (3), Tönnesen 4, Mackovsek 2, ROSTA M. 7, Martins 4, BLONZ 5. Csere: L. Krivokapics (kapus), Gaber 2, BODÓ R. 6, Garciandía 1, Bombac, Frimmel 2 (1), SOSTARIC 4. Edző: Juan Carlos Pastor

EGER: Balogh T. – Lezák 1, Szuharev 1, TÓTH R. 10 (8), MACHÁC 4, Bernatonis 3, Holdosi 1. Csere: Seprős (kapus), Kiss G., Pulay 3, Tóvizi T. 3, Lakosy 2, Kovács M. 1, Bettembuk B. Edző: Tóth Edmond.

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–2, 12. p.: 6–6, 18. p.: 13–7, 24. p.: 18–10, 36. p.: 28–17, 42. p.: 31–20, 48. p.: 35–23, 54. p.: 40–26

KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 4 perc.

HÉTMÉTERESEK: 4/4, ill. 9/8.

JUAN CARLOS PASTOR: – Ezzel a mérkőzéssel búcsúztunk az Újszegedi Sportcsarnoktól, ahol végig jól éreztük magunkat, ezért köszönetet mondok a létesítmény dolgozóinak. Örülök a győzelemnek, és hogy mindenki egészségesen vonult az öltözőbe.

TÓTH EDMOND: – Az egyik szemem sír, a másik nevet. Támadásban hatékonyak voltunk, viszont gyenge védekezésünk miatt sok könnyű gólt kaptunk.

KÖVETKEZIK: Magyar Kupa, 3. forduló: Kecskeméti TE-Piroska szörp–SBS-Eger, december 7., kedd, 18.30.

Mitar Markez gólerős játéka kevésnek bizonyult a gyöngyösiek sikeréhez Fotó: Czímer Tamás

BUDAKALÁSZ KZRT–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 37–27 (18–11)

Budakalász, OMSZK Park, 400 néző. V.: Horváth P., Marton B.

BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – VARJÚ 2, SCHMID, PERISICS 5, MIKALIN 4, JURIC-GRGIC 8 (5), HOLPERT 7. Csere: DJORDJESZKI (kapus), DÁVID M., Maracskó 1, TYISKOV 2, Fórizs 1, KISS B. 1, Kovács D. 1, KONCZ 5, Sinkovits. Edző: Csoknyai István

GYÖNGYÖS: Tomics – Vaszics, MARKEZ 11 (8), Gerdán, Hamidovic 3, VARSANDÁN M. 3, Duris 4. Csere: Nagy Benedek, Merkovszki (kapusok), Nkousa, UBORNYÁK 2, Mátyás B., Gábori, Rosta B. 3, Papp B., Gráf 1. Edző: Konkoly Csaba

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–1, 12. perc: 8–2, 18. p.: 12–7, 24. perc: 14–9, 36. p.: 21–15, 42. p.: 24–19, 48. p.: 29–23, 54. p.: 33–26.

KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 10 perc.

HÉTMÉTERESEK: 6/5, ill. 9/8.

CSOKNYAI ISTVÁN: – Tökéletesen kézilabdáztunk. Kiváló védekezésünk mellett remek volt a kapusteljesítmény és szinte hibátlan a támadójátékunk. Minden játékos hozzá tudott tenni a győzelemhez, fontos két pontot szereztünk.

KONKOLY CSABA: – Nem sikerült az első félidőben rendezni a sorainkat. A másodikban már javult a játékunk, de öt gólnál közelebb nem sikerült zárkózni a Budakalászhoz, amelynek játékosai nagyon magabiztosan kézilabdáztak.

KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–Dabas KC VSE, december 10., péntek, 18.00.