Kézilabda

2023.10.09. 09:20

Érden közel állt a bravúrhoz az Eszterházy SC

Fordulatos mérkőzésen, kétgólos vereséget szenvedett az egri egyetemista gárda a bajnoki cím egyik várományosánál.

Heol.hu

Az egri Babinszky Lara (a labdával) és társai nagyot küzdöttek

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

A női NB I/B 6. fordulójának mérkőzésén:

ÉRD–ESZTERHÁZY SC 34–32 (15–16)
Érd Aréna, 300 néző. V.: Haskó T., Natkai N.
ESC: Kiss-Gadányi – Bernát 2, Iván E. 5, Pint L. 6, Simon 5, Babinszky 2, Kiser 3. Csere: Kozma (kapus), Tóth G., Szentkeressy-Kovács, Vass, Zákányi 4, Gazsovics 1, Zsákovics 4, Kurmai. Edző: Farkas József.
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 5–2, 12. p.: 8–6, 18. p.: 9–9, 24. p.: 11–13, 36. p.: 16–21, 42. p.: 21–22, 48. p.: 24–23, 54. p.: 29–27.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. 1/0.
A 36. percben már öt góllal is vezetett (16–21) az egri gárda, a bajnoki cím egyik várományosaként emlegetett hazaiaknak azonban a 47. percben sikerült egyenlíteni (23–23), majd a vezetést is átvették. A hajrában az érdiek nagyobb tapasztalata döntött.
FARKAS JÓZSEF: – Rendkívül büszke vagyok a lányokra függetlenül attól, hogy a végső sípszó után nem mi örülhettünk a két pontnak. Közel álltunk a csodához. Előfordult, hogy öt góllal is vezettünk, de a végét nem bírtuk rutinnal. Ha a fejlődés töretlen marad, rendkívüli sikerekre leszünk képesek közösen. Mentálisan erősek vagyunk, öröm így dolgozni, óriásit küzdöttünk.
KÖVETKEZIK: Eszterházy SC–Kispest NKK, október 21., szombat, 18.00.