2024.04.27. 21:27

QHB-Eger: negyven percig szorongatták a Szegedet

Az NB I.-es tagság meghosszabbításáért küzdő egriek mindent kiadtak magukból a világsztárokat felsorakoztató OTP Bank-Pick Szeged ellen, ami arra volt elég, hogy 40 percig nyílt mérkőzést játszottak a neves ellenféllel szemben.

Az egri védelem jól állt a lábán

A férfi NB I. 23. fordulójának mérkőzésén:

QHB-EGER–OTP BANK-PICK SZEGED 29–36 (16–17)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
EGER: Ágoston – Lezák, Nastaj 2, Kiss G., Zennadi 3, F. Silva 3 (1), TÓTH K. 6. Csere: Száva 1, Maracskó 1, TÓVIZI 6, Bajus 2, Kavin 3, Döme 1, Boros B. 1. Edző: Tóth Edmond
SZEGED: MIKLER – Sostaric 4, Garciandia 3, Martins 2, Gaber 3, Mackovsek 1, Jelinic 2. Csere: NAGY M. (kapus), Kalaras 1, Szilágyi B. 1, Stepancic 2, Bodó R. 1, BOMBAC 8, FRIMMEL 7, Molina 1. Edző: Kárpáti Krisztián
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–4, 12. p.: 6–6, 18. p.: 10–11, 24. p.: 13–14, 36. p.: 20–19, 42. p.: 22–23, 48. p.: 24–28, 54. p.: 26–32.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 1/1, ill. 1/–.

A vendégeknél Bánhidi Bence, Szita Zoltán és Emil Imsgard maradt ki a keretből, míg a hazaiaknál a szemsérüléssel bajlódó Marczika Barnabás nem léphetett pályára.
Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, ha az egriek jobban sáfárkodnak az adódó lehetőségekkel, előnnyel vonulhattunk volna pihenőre.
Fordulat a 40. perc után következett. Tóvizi Tamás ötödik találatával 21–20-ra vezettek a vendéglátók, majd a fáradtságból adódó hibákat kihasználva az ihletett formában játszó Sebastian Frimmel és Dean Bombac góljaival a vendégek kerültek lépéselőnybe. Nyílni kezdett az olló, s a hazaiak ekkor már nem tudták féken tartani a szegedi rohamokat.
TÓTH EDMOND: – Beleadtunk mindent, a bajnoki hajrában az életünkért küzdünk. Az első félidőben szép megoldásokkal szórakoztató kézilabdát játszottunk, de sajnos nagyon sok ziccer is kimaradt. A második félidőben is küzdöttünk, hajtottunk, ennyien vagyunk, ennyit bírunk. Remélem, hogy ebből tudunk erőt meríteni a folytatásra.
KÁRPÁTI KRISZTIÁN: – A 40. perc után kezdett nyílni az olló. Az első félidőben szenvedtünk, ez látszott is az eredményen. A szünet után keményebb és zártabb védekezéssel a beálló körüli játékot jól kiiktattuk és ezáltal több hibára kényszerítettük a hazaiakat. A végjátékban már nem kellett izgulni.
KÖVETKEZIK: QHB-Eger–FTC-Green Collect, május 4., szombat, 18.00.