Hírek

2006.06.11. 17:20

Holland siker Szerbia és Montenegró ellen

Hollandia egygólos győzelmet aratott Szerbia és Montenegró felett a labdarúgó-világbajnokság C jelű, "halálcsoportnak" nevezett kvartettjében.

BAMA

A mérkőzés elején a hollandok birtokolták többet a labdát, de a szerbek próbálkoztak többet, igaz támadásaikból hiányzott az ötlet. Az Oranje egy gyors megugrást követően vezetést szerzett, azonban ez sem változtatta meg a játék képét: van Basten tanítványai magabiztosan tartották a labdát, riválisuk pedig görcsösen és eredménytelenül támadott.

A plávik nagy elánnal kezdték a második félidőt, de a lendület hamar alábbhagyott. Ettől kezdve a hollandok magabiztosan őrizték minimális előnyüket, a csoportban Argentína mellett ők kerültek lépéselőnybe a továbbjutásért vívott harcban

18. perc: van Persie ugratta ki Robbent, aki rávezette a labdát Jevricre, majd higgadtan a hálóőr mellett a kapu közepébe gurított (0-1).
81. perc: van Persie jobb oldali szabadrúgását követően centikkel suhant el a labda a jobb kapufa mellett.

Szerbia és Montenegró-Hollandia 0-1 (0-1)

Lipcse, 43 000 néző, v.: Markus Merk (német)

gólszerző: Robben (18.)

sárga lap: Stankovic (34.), Koroman (64.), Gavrancic (89.), illetve van Bronckhorst (56.), Heitinga (85.)

Szerbia és Montenegró:

Dragoslav Jevric - Goran Gavrancic, Nenad Djordjevic (Ognjen Koroman, 43.), Mladen Krstajic, Ivica Dragutinovic - Albert Nadj, Igor Duljaj, Dejan Stankovic, Predrag Djordjevic - Mateja Kezman (Daniel Ljoboja, 67.), Savo Milosevic (Nikola Zigic, a szünetben)