TÁJKERÉKPÁROZÁS

2020.07.31. 07:52

Két bajnoki cím az Egri TC-nek a tájkerékpáros ob-n

Az Egri Testedző Club (ETC) indulói három arany-, két ezüst-, és egy bronzérmet nyertek a Tájkerékpáros Pontbegyűjtő Országos Bajnokságon.

B. Cs.

Wachter András, Honfi Gábor és Bóta Dorka Fotó: ETC

A Bükkben lévő Répáshuta térségében a jelentős esőzés áztatta, köves terepen az ETC pályakitűzői az átlagosnál nehezebb feladatokat jelöltek ki az összetett sportág képviselőinek, akiknek nem ritkán tolniuk a bringájukat a sáros, meredek emelkedőkön. A kétnapos viadalt francia indulók tették nemzetközivé, akik felvették a versenyt a legjobb magyarokkal, de az ob-ba nem számított az eredményük.

Kovács József edző ETC-s tanítványai alig egy esztendő alatt nem csak képessé váltak a tájfutás mellett másik sportág űzésére, hanem 5.5 bajnoki pontot szereztek a klubnak a Magyar Tájékozódási Futó Szövetség szakosztályok közötti utánpótlás pontversenyében. Az ob kategóriákban Wachter András (F15-17) magyar bajnoki címnek örülhett. Az ETC fiatal tehetségei közül Komáromi Sára (N14) és Bocsi Botond (F15-17) második, Gál Csenger (F15-17) harmadik helyen ért célba. A szenioroknál Honfi Gábor (ETC) ismét győzött F60-ban, míg F70-ben dr. Nagy Árpád (ETC) a negyedik és F50-ben Gyárfás Csaba ( EVSI-Egri Spartacus SE) az ötödik időt teljesítette.

A Magyar Kupa futamon az ob-hoz hasonlóan számos, értékes helyezést szereztek az ETC tájkerékpározói.