Kézilabda

2022.01.14. 12:22

Hetvenegy lőtt góllal térnek haza a gyöngyösiek Debrecenből

Három mérkőzés után továbbra is százszázalékos a HE-DO B. Braun Gyöngyös a Ligakupa B-csoportjában.

S. K.

A gyöngyösi Nkousa Dávid (középen, 7) is élt a játéklehetőséggel Fotó: Czímer Tamás/Heves Megyei Hírlap

Hibátlanul zárta a debreceni portyát a HE-DO B. Braun Gyöngyös NB I-es férficsapata. A mátraaljai gárda csütörtökön este majd péntek délelőtt is megmérkőzött a másodosztályú DEAC gárdájával, miután a vendégek a Dr. Fejes András Sportcsarnokban zajló felújítási munkálatok miatt felcserélték a pályáválasztói jogot.

– Két remek mérkőzésen vagyunk túl, mindkét esetben magabiztos győzelmet arattunk – fogalmazott a gyöngyösiek vezetőedzője, Konkoly Csaba. – Az első meccsen végig koncentráltan kézilabdáztunk, a fiatalok éltek a lehetőséggel, a balszélső Gyallai Bercel teljesítménye külön dicséretet érdemel. A második találkozó első félidejében volt egy kis hullámvölgy, de a második játékrészre ismét összeszedtük magunkat, s mindössze nyolc gólt kaptunk.

A gyöngyösieknél Varsandán Milán betegség, Gráf Martin pedig sérülés miatt nem léphetett pályára.

A 6. forduló mérkőzésén:

Debreceni Egyetem, 50 néző. V.: Kiu G., Kiu T.

GYÖNGYÖS: Mekovszki – Vaszics 2, Papp B. 6, Ubornyák 3 (2), Vilovszki, Nkousa 3, Gyallai 7 (3). Csere: Nagy B. (kapus), Jaros 1, Mátyás B. 2, Hegedüs M. 1, Gábori 4, Rosta B. 1, Gerdán, Szucsik 1. Edző: Konkoly Csaba

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–3, 12. p.: 6–4, 18. p.: 12–7, 24. p.: 17–9, 36. p.: 21–13, 42. p.: 24–14, 48. p.: 28–16, 54. p.: 30–18.

KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 4 perc.

HÉTMÉTERESEK: 6/5, ill. 7/3.

A 3. forduló mérkőzésén:

DEAC–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 27–40 (19–21)

Debreceni Egyetem, 100 néző. V.: Bujdosó M., Horváth V.

GYÖNGYÖS: Nagy B. – Gábori 4, Papp B. 8, Vilovszki, Gerdán, Ubornyák 4, Gyallai 1. Csere: Merkovszki (kapus), Vaszics 8, Nkousa 6, Mátyás B. 4, Hegedüs M. 1, Rosta B. 2 (1), Szucsik 2 (2). Edző: Konkoly Csaba.

KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 4 perc.

HÉTMÉTERESEK: 4/4, ill. 5/3.

KÖVETKEZIK: Mezőkövesdi KC–HE-DO B. Braun Gyöngyös, január 19., szerda, 18.00.