Úszás

2022.02.21. 20:49

A 85 éves Fábián Béla hat egyéni számát országos csúccsal nyerte

Tizenhárom aranyat, kilenc ezüstöt és öt bronzérmet nyertek az Egri Senior Úszó Klub (EÚK) tagjai a százhalombattai rövidpályás országos bajnokságon.

Az Egri Senior Úszó Klub Százhalombattán szerepelt csapata

Forrás: EÚK

Mintegy 350 versenyző részvételével bonyolították le Százhalombattán a rövidpályás országos szenior bajnokságon, ahol az Egri Senior Úszó Klub képviseletében nyolcan álltak rajthoz. A legeredményesebb egrinek Fábián Béla számított. A 85 éves versenyző mind a hat egyéni számát országos csúccsal nyerte. Szabó Tamás is remekelt: két bajnoki címet és két bronzérmet szerzett. Kripkó Zoltán szintén négy éremmel zárt, ezüstje mellé három jutott a legfényesebb medálból. Graffjódy Eszter tovább gyarapította bajnoki címei számát, ezúttal 400 méter gyorson nem talált legyőzőre. A 13. aranyat a 4x50 méteren induló Szabó, Fábián, Kripkó és Patkó összetételű férfi vegyesváltó nyerte. Az egri klub összesen 13 aranyat 9 ezüstöt és 5 bronzérmet nyert. Molnár Erika négy, Patkó József három, Bögös László és Rüll Gusztáv pedig egy-egy éremmel járult hozzá az EÚK eredményességéhez.

Az egri váltó tagjai: Kripkó Zoltán, Szabó Tamás, Fábián Béla és Patkó József  Forrás: EÚK