Atlétika

2022.06.26. 10:24

Új egyéni csúccsal bajnok az egriek gátfutója

Petrovai József edző tanítványa győzelmével nagy lépést tett a müncheni Európa-bajnokság felé.

Szeles Bálint és Eszes Dániel nagy csatáját hozta az ob

Forrás: Kovács Péter/Nemzeti Sport

Fotó: KOVACS PETER

Az Egri Városi Sportiskola versenyzője, Szeles Bálint nyerte a 127. Atlétikai Országos Bajnokság 110 méteres gátfutó számát. Petrovai József tanítványa 13.63 másodperces idővel szerzett bajnoki címet Eszes Dániel előtt. Az andornaktályai illetőségű futó új egyéni csúccsal verte a jól hajrázó, tőle alig hat századmásodperccel elmaradó riválisát. Ezzel mindketten nagy lépést tettek a müncheni Európa-bajnokság felé.

127. Atlétikai ob, Budapest
Férfiak. 110 m gát
ORSZÁGOS BAJNOK: Szeles Bálint (Egri VSI, edző: Petrovai József) 13.63 másodperc