Atlétika

2023.05.24. 12:17

Futókörök Napja: Juhász Sándor 66 kört tett meg az Érsekkertben

Háromezer-hatszáz kilométert teljesítettek a heves vármegyeiek résztvevők a Futókörök Napja elnevezésű eseményen. Az országos rendezvényhez Eger és Hatvan csatlakozott.

Tóth Balázs

A füzesabonyi Juhász Sándor (elöl) 66 kört tett meg Egerben

Forrás: Lenárt Márton/Heves Megyei Hírlap

Egerben, a Szmrecsányi Lajos Érsekkertben 301 futó regisztráltak, akik összesen 2874,13 kilométert teljesítettek. Hatvanban 83 sportoló 785,4 kilométert hozott össze. Ezzel az egri helyszín az országos összevetésben a kilencedik helyen zárt, a hatvani pedig a huszonötödiken. A versenyt a dabasi OBO Aréna nyerte, ahol 1082-en összesen 7469,7 kilométert futottak le. A 25 helyszínen 8251 futó 63 ezer 311 kilométert teljesített. Mosonmagyaróváron haláleset miatt leállították a rendezvényt.
Egerben a legtöbb kört, számszeront 66-ot Juhász Sándor tette meg (ez 87,78 kilométer), mögötte Takács Gábor végzett a második helyen 62 körrel, 82,46 kilométerrel, a harmadikon pedig Kis Gábor 50 körrel, 66,5 kilométerrel. A hölgyek közül a legkitartóbb Sebestyén Tímea volt (26 kör, 34,58 kilométer). Hatvanban Farkas Gábor 49 köre (53,9 kilométer) vitte a prímet, Kopka Mihály 39 körrel (42,9 kilométer), Nádasdi Evelin 34 körrel (37,4 kilométer) járult hozzá az eseményhez.