Kézilabda

2023.05.13. 21:02

Micsoda végjáték: a gyöngyösiek kiénekelték a sajtot a csurgóiak szájából

Az utolsó percekben főszereplővé előlépő Menyhárt Máté találatával egygólos győzelmet aratott a HE-DO B. Braun Gyöngyös a vendég Csurgói KK ellen.

S. K.

Menyhárt Máté (95) nagyon fontos gólokat szerzett

Forrás: Czímer Tamás/Heves Megyei Hírlap

Fotó: Czimer Tamas

A férfi NB I. 24. fordulójának mérkőzésén:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–CSURGÓI KK 25–24 (11–13)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 1000 néző. V: Hargitai G., Markó G.
GYÖNGYÖS: A. TOMICS – Schaffer 1 (1), Gábori, Hegedüs M. 1, Gerdán, Varsandán M. 3, Gráf 2. Csere: Gyánti (kapus), Potisk 2, Halász L., BURA 6 (1), Lakosy 3, Schmid 3, Hamidovic 1, Jóga 1, Menyhárt 2. Edző: Bíró Balázs
CSURGÓ: Holló B. – Gebhardt 3, KRECIC 4, Krszmancsics 4 (4), Rotim 2, Herceg 2, Spruk 1. Csere: Füstös Á. (kapus), Szeitl L., Bazsó 3, Skol, Borsos, Tóth Á., Szeitl E. 1, Gábor M., MARKEZ 4 (3). Edző: Baranyai Norbert
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–2. 12. p.: 4–7. 18. p.: 5–10. 24. p.: 8–12. 36. p.: 15–16. 42. p.: 16–19. 48 p.: 19–20. 54. p.: 22–22
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 10 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/2, ill. 7/7.
Negyedóra játék után már öt góllal vezettek (5–10) a hatodik helyért zajló versenyfutásban közvetlen riválisnak számító somogyiak, a hazaiak a 33. percben érték utol ellenfelüket (14–14). A vezetést azonban nem sikerült átvenni, sőt a csurgóiak hat perc alatt újra háromgólos előnyre tettek szert (15–18). A hajrára ismét felzárkóztak a gyöngyösiek, és a végjátékban duplázó Menyhárt Máté góljaival kiharcolták a győzelmet.
BÍRÓ BALÁZS: – Nem szoktam ilyet mondani, de ha a csurgóiak az első félidőben nem csak megszurkálnak minket, hanem ki is véreztetnek, akkor vége van a találkozónak. A szívünk vitt bennünket előre, a végén szerencsénk is volt, a szurkolóink áttoltak bennünket a célvonalon. Nagyon büszke vagyok a fiúkra.
BARANYAI NORBERT: – Nagyon bosszús vagyok, mert rengeteg helyzetet hagytunk ki az első félidőben. Akkora előnyt szerezhettünk volna, ami már behozhatatlan az ellenfél számára és akkor nem így megyünk bele a végjátékba. A hajrára ki-ki meccs alakult, ahol kicsúszott a kezünk közül a győzelem. Nagyon csalódott vagyok, mert pontot, pontokat érdemeltünk volna.
KÖVETKEZIK: Sport36-Komló–HE-DO B. Braun Gyöngyös, május 20., szombat, 18.00.