2023.10.28. 21:22

Egerben oktatták az akadémistákat

Idénybeli negyedik bajnoki győzelmét a HSA NEKA ellen aratta a QHB-Eger. A férfi NB I. 8. fordulójának mérkőzésén Marczika Barnabás fantasztikus kapusteljesítménye jelentette a mérleg nyelvét.

Abdeldjalil Zennadi góljai sokat értek az egrieknek

Fotó: MARTOM LENART

QHB-EGER–HSA NEKA 25–23 (14–13)

Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 850 néző. V.: Paska D., Vastag S.
EGER: MARCZIKA – Lezák 1, Nastaj 3, KISS G., ZENNADI 6, F. SILVA 6 (2), Száva 2. Csere: Ágoston (kapus), TÓVIZI 4, Kavin, Döme Sz., Boros B., Tóth K. 1, Maracskó 2. Edző: Tóth Edmond
NEKA: Mikler K. – KRAKOVSZKI Zs. 5, Dely 1, SZTRAKA 4, Karai 1, Kovács T. 1, Molnár R. 2. Csere: Deményi (kapus), Kovács G. 1 (1), Sisa 4 (3), Kathi 1, Tárnoki, Szűcs B. 1, Csányi 1, Gál D., Tóth L. 1. Edző: Sótonyi László
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 0–1. 12. p.: 4–5. 18. p.: 7–9. 24. p.: 10–10. 36. p.: 17–15. 42. p.: 19–15. 48. p.: 20–17. 54. p.: 22–19.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 4/4.

A siker fő letéteményesének az ihletett formában védő hálóőr, Marczika Barnabás számított, aki 28 kapura tartó lövésből 12-őt hárított, ami 43 százalékos teljesítmény.
Karai Miklós számára már a 14. percben véget ért a mérkőzés, miután a balatonbogláriak beállója piros lapot érően szabálytalankodott. A vendégek meghatározó kézilabdázójukat veszítették el, de a játékukban ez nem hozott törést. A félidő utolsó harmadában került fölénybe a házigazda, amely 6–3-as szériával szerzett előnyt a szünetre.
A fordulás után tovább nőtt a különbség (35. perc: 17–13), amiből ugyan többször is sikerült faragni a vendégeknek, de komoly fordulat nem következett be a játékba. Az 56. percben egy találatra zárkóztak a bogláriak (22–21), de a hajrában az egri közönség hathatós közreműködésével a portugál játékmester, Francisco Silva bebiztosította a hazaiak újabb bajnoki győzelmét.
TÓTH EDMOND: – A sikerhez nagyban hozzájárult Marczika Barnabás parádés kapusteljesítménye. Tanultunk a mérkőzés elején elkövetett védekezési hibákból, összességében 23 gólon tartottuk az ellenfelet, ami nagyszerű. Támadásban nyögtünk kicsit, de a hazai pálya ismét lökést adott a nehéz időszakokban.
SÓTONYI LÁSZLÓ: – A második félidőben az egriek türelmesebben, takikusabban játszottak. A krízis helyzetekből nagyon rosszul jöttünk ki. Rengeteg ki nem kényszerített hibát vétettünk.
KÖVETKEZIK: CYEB-Budakalász–QHB-Eger, november 11., szombat, 17.00.