2023.10.29. 09:52

A dabasi győzelem különleges a gyöngyösi edző számára

A Fejér B.Á.L. Veszprém elleni hazai győzelmet követően Dabason is nyert a HE-DO B. Braun Gyöngyös. A férfi NB I. 8. fordulójának mérkőzésén kiélezett végjátékban harcolták ki a győzelmet a mátraaljaiak.

Schaffer Zsolt (44) átlövő teljesítménye fontos volt a gyöngyösieknek

DABAS KC–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 29–31 (12–15)

Dabas, OBO Aréna, 500 néző. V.: Bócz, Wiedemann.
DABAS: Pallag, Nagy T. (kapusok), Garajszki 1, Bálint B. 1, Bognár N., Fekete B. 1, HORVAT 8 (5), Laurinyecz 3, Szöllősi Sz. 2, TÖRÖK Á. 5, Koller, Katona A., Ács T. 4, Hunyadi, Zdolik 4. Edző: Tomori Győző
GYÖNGYÖS: Tomics, Podoba (kapusok), UBORNYÁK 4, POTISK 4 Jaros, Varsandán M. 4 (1), Bura 3, Hegedüs M. 3, Lakosy 3 (3), Bodor 2, Schmid, SCHAFFER 6, Gráf M., Jóga N. 2. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–3, 12. p.: 3–6, 18. p.: 6–9, 24. p.: 9–12, 36. p.: 16–19, 42. p.: 21–22, 48. p.: 24–24, 54. p.: 27–27.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/5, ill. 4/4.

Tíz perc játékot követően már 5–1-re vezetett a vendégcsapat, az előnyüket pedig egészen a 45. percig őrizték (23–23) a gyöngyösiek. A vezetést többszöri próbálkozás ellenére sem tudták átvenni a vendégek, a mátraaljaiak győzelmét fél perccel a mérkőzés vége előtt Ubornyák Dávid biztosította be.
TOMORI GYŐZŐ: – A Gyöngyös védekezésben teljes új arcát mutatta. Klasszisokkal jobbak voltak mint az elmúlt meccseken, talán ez jelentette a kulcsát a győzelmüknek. Emellett azzal a támadójátékkal, amit az első tíz percben mutattunk, sem itthon sem idegenben nem lehet mérkőzést kezdeni. Csalódott vagyok a játékosaim hozzáállása miatt, azt gondoltam ezen már túl vagyunk. A győzelemhez legalább 3-4 extra teljesítmény kell.
BÍRÓ BALÁZS: – Nagyon boldogok vagyunk, nemcsak a győzelem miatt, hanem azért is, ahogy megnyertük a találkozót. Ez tovább növeli a siker értékét. Két dolgot emelnék ki, ami a javunkra döntött. A hazaiak akkor sem tudták átvenni a vezetést, amikor már nagyon a nyakunkon voltak, a végjátékot pedig jól meg tudtuk oldani. A hajrában Fortunával is szövetséget kötöttünk.
KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–Balatonfüredi KSE, november 11., szombat, 18.00.