2023.11.06. 16:41

A hatvaniak régóta vártak már ilyen győzelemre, Hevesen megadatott

A több sebből vérző hevesiek könnyűnek találtattak a vármegyei rangadón, ahol a Hatvani KSZSE női csapata meggyőző fölénnyel nyert. A Füzesabony izgalmas végjátékban harcolta ki a győzelmet a Vác ellen.

Tamás-Lányi Gabriella (a labdával) szerezte a füzesabonyiak győztes találatát

A női NB II. C-csoportjának 7. fordulójában:

JUVENTUS PANORÁMA HEVESI SE–HATVANI KSZSE 20–31 (10–18)
Heves, sportcsarnok, 160 néző. V.: Gecsei R., Lamberg-Liszkay M.
HEVES: Juhász A. – Kiss G., Pásztor V., ADÁCSI L. 11 (2), Adácsi N. 1, Kóczián E.1, Nagy E. 1. Csere: KELEMEN G. (kapus), Kakuk L. 3 (2), Balázs P. 1, Molnár J. 1, Holló F., Steczina P. 1 (1). Edző: Makó Nándor.
HATVAN: Túri Cs. – Pomozi 4 , Kránitz 7 (3), Molnár N. 1, Dánffy Dorina 2, Szarvas N. 5, Dánffy Diána 3. Csere: Bárány P. (kapus), Sáfrán B., Geri Z. 2 (2), Szarvasné Kaczur D. 1, Vanda Sz. 2, Dudás 3, Szendrődi 1. Edző: Bárány Zsolt.
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–4, 12. p.: 5–7, 18. p.: 6–11, 24. p.: 8–25, 36. p.: 14–20, 42. p.: 15–24, 48. p.: 17–26, 54. p.: 18–28.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 7/5, ill. 7/5.
MAKÓ NÁNDOR: – Az őszi szünetben sem sikerült az elvárt edzésmunkát elvégezni, így bár hajtottak a lányok, de nem volt esélyünk a jó napot kifogó hatvaniakkal szemben. Nem vagyunk könnyű helyzetben, ráadásul két újabb sérültünk is lett. Nehéz időszak vár ránk, amelyet csak csapatként harcolva tudunk átvészelni.
BÁRÁNY ZSOLT: – Esélyeshez méltóan lépett pályára a csapat. Ennek megfelelően fegyelmezett, jó iramú játékkal az első perctől kezdve magabiztosan kézilabdáztunk. Nagyon kellett már nekünk ez a fajta győzelem, amiben tudatosan, lépésről-lépésre növelhettük a különbséget. Külön öröm, hogy most nem volt látványos holtpontunk.
KÖVETKEZIK: Praktiker-Vác U21–Juventus Panoráma Hevesi SE, november 12., vasárnap, 14.00. Mogyoródi KSK–Hatvani KSZSE, november 12., vasárnap, 16.00.

STAVMAT FÜZESABONYI SC–PRAKTIKER-VÁC U21 23–22 (10–14)
Füzesabony, Teleki Blanka Általános Iskola Sportcsarnok, 100 néző. V.: Tóth G. T., Tóth I.
FÜZESABONY: Tóth D. – Kriston N. 2 (1), TAMÁS-LÁNYI G. 8 (2), LUDVIG-TIETZE K. 3, Bocsi Sz. 3, Nagy L. 3, DOBOS-KOVÁCS V. 4. Csere: VÉGH L. (kapus), Csomós A. Edző: Tamás Tamás
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/3, ill. 5/4.
TAMÁS TAMÁS: – Nagyon tehetséges, fiatal csapat ellen léptünk pályára, ennek ellenére a tempót mi diktáltuk. Az utolsó másodpercig nyílt mérkőzésen szerencsére a végjátékot fegyelmezettebben tudtuk játszani. Gratulálok a lányoknak!
KÖVETKEZIK: STAVMAT Füzesabonyi SC–Gödi SE, november 12., vasárnap, 18.00.

A női NB II. D-csoportjának 7. fordulójában:

ESZTERHÁZY SC U21–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 26–33 (17–15)
Eger, Eszterházy-csarnok, 109 néző. V.: Gyulai Á., Takács D.
ESC: Mrkva Z. – Tóth Sz. 3, Losonczi A. 7 (6), Szabó K. 2, Kiss E., Viszokai V. 3, Kocsmár O. 1. Csere: Kalcsó L. (kapus),  Lukács L., Soltó J. 3, Kun L., Bartók R., Barta Zs. 4, Nagy K. 1, Szabó H. 2, Bérczessy S. Edző: Harsányi Kálmán
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA 6. perc: 3–3, 12. p.: 5–7, 18. p.: 9–10, 24. p.: 14–13, 36. p.: 18–19, 42. p.: 19–23, 48. p.: 22–26, 54. p.: 24–28.
KIÁLLÍTÁSOK: 2, Iill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/6, ill. 5/5.
HARSÁNYI KÁLMÁN: – Nemcsak jól kezdtünk, de az első félidőben kifejezetten kreatívan játszottunk és kétgólos előnnyel mehettünk a szünetre. A második játékrészben ellenfelünk védekezése felkeményedett, mi pedig kulcspillanatokban hibáztunk, ettől függetlenül félig teli a pohár.
KÖVETKEZIK: Vitka SE–Eszterházy SC U21, november 12., vasárnap, 10.00.