Sakk

2023.11.15. 14:15

Az Andornaktálya SE lelépte a mezőkövesdi gárdát

A harmadik és a negyedik forduló mérkőzéseit játszották a sakkozók az Agria Parkban 2023/24-es Heves/Nógrád vármegyei felnőtt csapatbajnokság második versenynapján.

Bódi Csaba

Az Agria Park jelenti a csb helyszínét

Forrás: Heves/Nógrád vármegyei sakkélet

Jellemzően nagyarányú győzelmekre akadt példa, de még így is rendkívüli eredménynek számít, hogy az Andornaktálya 10:0-ra lelépte a gyenge napot kifogó Mezőkövesd megyei különítményét.

A második versenynap után a Kékesi SE csapata továbbra is őrzi első helyét, de már 30 ponttal.

Második helyen Pétervására áll, míg a tavalyi bajnok Salgótarján sakkozói a harmadik helyről várják a következő, december 3-i versenynapot. Az Andornaktálya a 3. fordulóban aratott nagyarányú győzelmével feljött a negyedik helyre, leszorítva a tavalyi bronzérmes Hatvant – szerepel a Heves/Nógrád vármegyei sakkélet közösségi oldalon.

A legutóbbi eredmények

3. forduló: Hatvani SK–Salgótarjáni TSE 7:3, Hevesi SE–Egri Vasas SE 8,5:1,5, Kékesi SE II.–Egri Bolyky Bástya SE 7,5:2,5, Apci SE–Pétervására SE 3:7, Andornaktálya SE–Mezőkövesd Zsóry SE 10:0.
4. forduló: Salgótarjáni TSE–Mezőkövesd Zsóry SE 8,5:1,5, Pétervására SE–Andornaktálya SE 6,5:3,5, Egri Bolyky Bástya SE–Apci SE 5:5, Egri Vasas SE–Kékesi SE II. 1,5:8,5, Hatvani SK–Hevesi SE 3:7.