Kézilabda

2023.12.02. 21:34

Férfi NB I.: Marczika-show és egri győzelem a Komló ellen

A 46 százalékos védési hatékonysággal teljesítő Marczika Barnabás főszereplésével győzte le a QHB-Eger a Komlót.

Sike Károly

Tóth Károly a fontos gólok szerzőjévé lépett elő

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

A férfi NB I. 12. fordulójának mérkőzésén:

QHB-EGER–CARBONEX-KOMLÓ 28–24 (15–14)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 850 néző. V: Horváth P., Marton B.
EGER: MARCZIKA 3 – LEZÁK 5 (1), Nastaj 1, Kiss G., Zennadi 2, F. Silva 2 (1), TÓTH K. 6. Csere: Ágoston (kapus), SZÁVA 5, Tóvizi, Döme, Boros 2, Maracskó, Hebo 2. Edző: Tóth Edmond
KOMLÓ: Granic – Urbán 4, Bogdanic 3 (1), Melnyicsuk 3 (1), Rotim 2, Jerkovic 4, Menyhárt 3 (2). Csere: Merkovszki (kapus), Váczi M. 2 (1), Vekic, Ács 2 (1), Szöllősi O. 1, Bodnár. Edző: Marosán György
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–2, 12. p.: 7–7, 18. p.: 10–9, 24. p.: 12–13, 36. p.: 16–17, 42. p.: 19–18, 48. p.: 21–21, 54. p.: 23–21.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 10 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 11/6.

TÓTH EDMOND: – Marczika Barnabás teljesítménye meghatározta a mérkőzés alakulását. Mezőnyben nem játszottunk jól, de mindenki hatalmasat küzdött. Ismét jól meglovagoltuk azt a támogatást, amit a szurkolóktól kaptunk.
MAROSÁN GYÖRGY: – Ötvenhét percig teljesen nyílt mérkőzés volt. A végén próbáltuk menteni a menthetőt, de még nagyobb baj lett belőle. Marczika Barnabás teljesítménye döntőnek bizonyult.
KÖVETKEZIK: Fejér B. Á.L.-Veszprém–QHB-Eger, december 9., szombat, 18.00.