2023.12.02. 21:58

Férfi NB I.: sima vereséget szenvedett a Gyöngyös Budakalászon

A házigazda Budakalász a 48. percben már tíz góllal is vezetett a mátraaljaiak ellen.

Heol.hu

Schmid Péterék (24) bosszankodhattak

A férfi NB I. 12. fordulójának mérkőzésén:

CYEB-BUDAKALÁSZ–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 31–26 (14–9)
Budakalász, OMSZK Park, 200 néző. V.: Paska D., Vastag S.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. 1 – VARJÚ 7 (4), SINKOVITS 5, Dávid M., Mihalin, Juric-Grgic 2, Kovács D. 3. Csere: Tóth M. (kapus), Tóth Sz. 1, Tyiskov 1, Kiss B. 4, Raniszavljevics 2, Berényi, Szakács, Vrhovina, HALÁSZ L. 5. Edző: Csoknyai István
GYÖNGYÖS: Tomics 1 – Jaros 1, Schäffer 3, UBORNYÁK 5, Hegedüs M. 1, Bodor, VARSANDÁN M. 7. Csere: Gyánti (kapus), Potisk 2, Lakosy 4 (2), Schmid, Edwards 1, Gráf 1, Jóga, Pietruszko, Kovács G. Edző: Bíró Balázs

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–1, 12. p.: 6–5, 18. p.: 8–7, 24. p.: 11–7, 36. p.: 16–11, 42. p.: 19–14, 48. p.: 26–16, 54. p.: 29–20.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. 2/2.
A kapus Podoba Jánost és a horvát jobbátlövőt, Lucan Burát nélkülöző gyöngyösiek negyedórán keresztül tartották a lépést a hazaiakkal. Azonban 7–6-os vezetés után 8–1-es sorozatot produkált a Budakalász, a mátraaljaiak pedig már a szünetre jelentős hátrányba kerültek.
A második játéktrészben már nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez a vendégcsapat, sőt, a 48. percben 26–16-os állásnál először nőtt kétszámjegyűre a különbség. A hajrában valamelyest sikerült kozmetikázni az eredményen, de ez már csak a szépségtapaszt jelentette. A gyöngyösiek teljesítménye elmaradt az előzetes várakozásoktól.
CSOKNYAI ISTVÁN: – Az elképzeléseink szerint alakult a találkozó. Ötven percig minden klappolt. Megvolt a kapustljesítmény, jól védekeztünk, eredményesen támadtunk. Az utolsó tíz percben azok kaptak játéklehetőséget, akik korábban kevesebb időt tölthettek a pályán, de nem éltek a bizalommal. A győzelmünk ekkor már nem forgott veszélyben.
BÍRÓ BALÁZS: – Szégyellem magam, és vállalom a felelősséget a vereségért. Ezek szerint nem készítettem fel rendesen a csapatot erre a mérkőzésre. Mélyebb elemzésbe nem bocsátkoznék, gratulálok az ellenfélnek!
KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–Mol Tatabánya KC, december 9., szombat, 14.00.