Nem hozott sikert a 13. forduló a Heves vármegyei együttesek számára. NB II.-es női csapataink közül a Füzesabonyi SC állt legközelebb a pontszerzéshez.

Blaskó Viviána (a labdával) távozott Hatvanból

A női NB II. C-csoportjának 13. fordulójában:

MOGYORÓDI KSK–STAVMAT FÜZESABONYI SC 24–21 (13–11)
Mogyoród, Szent László Általános Iskola Sportcsarnoka, 100 néző. V.: dr. Bercza K., dr. Kis A. B.
FÜZESABONY: Végh L. – Tamás-Lányi G. 6 (2), Blaskó V. 1, Ludvig-Tietze K., Bocsi Sz. 3, Csomós A. 2, Dobos-Kovács V. 7. Csere: Tóth D. (kapus), Dohány V. 2, Nagy L. Edző: Tamás Tamás
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–4, 12. p.: 3–6, 18. p.: 5–7, 24. p.: 8–10, 36. p.: 15–13, 42. p.: 18–15, 48. p.: 19–19, 54. p.: 21–21.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 14 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. 3/2.
TAMÁS TAMÁS: – Az első öt percben játszottunk fegyelmezetten, majd érthetetlen módon teljesen szétesett a támadójátékunk. Elmaradtak a gyors gólok, ha esélyünk volt rá, elszórtuk a labdát. Borzasztó gyengék voltunk játékban és fejben is. A jövőben nagyon fog hiányozni ez a két pont.
KÖVETKEZIK: Praktiker Vác U21–STAVMAT Füzesabonyi SC, március 10., vasárnap, 14.00.

Szabadnapos férfiak
A Füzesabonyi SC férfi csapata az Acélváros KK visszalépése miatt szabadnapos volt az NB II. C-csoportjának 13. fordulójában.

GÖDI SE–HATVANI KSZSE 45–26 (19–15)
Göd, Balázsovits János Sportcsarnok, 100 néző. V.: Kovács Á., Szappanos A.
HATVAN: Túri Cs. – Sáfrán B. 2, Molnár N. 3, Balogh P., Zsikla 4 (3), Nagy A. 5, Kostyalik V. 9. Cserék: Bárány P., Pácz (kapusok), Majoros E. 1, Szarvas R. 2 (2). Megbízott-edző: Soós Péter
KIÁLLÍTÁSOK: 12 ill. 16 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/3 ill. 5/5.
ANTALÓCZY PÉTER egyesületi elnök: – A csapatépítés első szakaszában járunk, az őszhöz képest teljesen kicserélődött a keret. A szűkös létszámban egy félidőn keresztül tudtuk felvenni a versenyt a gödiekkel.

Hatvanban már hat új érkezőt számláltunk
Az átigazolási időszak utolsó napjai is tartogattak személycseréket a csapatainknál. Másfél év után ismét füzesabonyi színekben szerepel Blaskó Viviána. A 23 éves beálló Hatvanból érkezett az FSC-hez. A Hatvani KSZSE jelentős átalakuláson megy keresztül. Ahogy arról már korábban beszámoltunk, Nagy Alexandra (Esztergomi Vitézek), Kostyalik Vivien (Kispesti NKK) és Zsikla Gréta (Csépe Salgótarjáni SKC) már korábban bemutatkozott az immár Soós Péter vezette Zagyva-partiaknál, a csapathoz pedig a napokban Pácz Viktória Anna (Rév TSC), Majoros Eszter (VS Dunakeszi) és Balogh Panna (Eszterházy SC) is csatlakozott. A hevesiekhez Mezőkövesdről kettős igazolással érkezett Vámos Eszter és Varga Gréta Petra.

CSÉPE SALGÓTARJÁNI SKC–JUVENTUS PANORÁMA HEVESI SE 28–20 (12–11)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 50 néző. V.: Gyimesi M., Kékesi K.
HEVES: Juhász A. – Kiss G., KAKUK L. 6 (3), Adácsi L. 2 (1), MOLNÁR J. 4, Kóczián E. 2, Nagy E. 1. Csere: Kelemen G. (kapus), PÁSZTOR V. 1, Balázs P., Holló F., Steczina P., Adácsi N. 2, Varga G. 1, Vámos E. 1. Edző: Makó Nándor.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/5, ill. 5/4.
MAKÓ NÁNDOR: – Végre jól küzdöttünk. A Hatvanból megerősített nógrádiak ellen a kihagyott helyzetek miatt veszítettünk. Továbbra is csapatként kell együtt dolgozni, mert ez a hétvége is megmutatta, hogy csak magunkra számíthatunk!
KÖVETKEZIK: Hatvani KSZSE–Juventus Panoráma Hevesi SE, március 9., szombat, 17.00.

A női NB II. D-csoportjának 13. fordulójában:

ESZTERHÁZY SC U21–ÚJFEHÉRTÓ-KÁLLÓEMJÉNI SZSE 26–33 (10–16)
Eger, Eszterházy-csarnok, 82 néző. V.: Bodnár G., Dohány R.
ESC: Mrkva Z. – Soltó J. 4, Losonczi 3 (1), Szabó K., Kiss E., Viszokai V. 1, Barta Zs. 6. Csere: Nyikon (kapus), Tóth Sz. 2, Pálinkás D. 4 (2), Kun L. 3, Nagy K. 1, Bartók R., Borbély, Bércessy 2. Edző: Harsányi Kálmán
KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 3/3.
HARSÁNYI KÁLMÁN: – Szerettük volna megnyerni a találkozót, de az első félidő második felében a helyzetek kialakítása, a szünet után a helyzetek kihasználása nem ment. A védekezésünk az egész mérkőzésen nem volt az igazi.
KÖVETKEZIK: Hajdúböszörményi TE–Eszterházy SC U21, március 3., vasárnap, 16.00.