2024.02.24. 21:11

A szezon legjobb védekezésével nyert a QHB-Eger a PLER ellen

A kiesés rémétől fenyegetett csapatok mérkőzésén fantasztikus hangulatot varázsoltak a két csapat drukkerei. A QHB-Eger fontos pontokkal gyarapodott az alsóházi rangadón.

Az egri Abdeldjalil Zennadiék ellenfelük fölé nőttek

A férfi NB I. 17. fordulójának mérkőzésén:

QHB-EGER–PLER-BUDAPEST 28–24 (15–11)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 875 néző. V: Horváth P., Marton B.
EGER: MARCZIKA – Lezák 4 (1), Nastaj, TÓTH K. 7, Zennadi 3, F. SILVA 6, SZÁVA 5. Csere: KISS G., TÓVIZI 3, Döme, Maracskó, Boros. Edző: Tóth Edmond
PLER: Kránitz – ANDJELICS 5 (2), Bak 1, Groff, Javor, SIMOTICS 5, Fodor M. 3. Csere: Takács (kapus), TÓTH Á. 5 (1), Markez 4, Sunajko 1, Szkokán, Farkas T., Lakicsevics, Vizler. Edző: Horváth Attila
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–2, 12. p.: 3–4, 18. p.: 7–7, 24. p.: 11–10, 36. p.: 17–14, 42. p.: 19–18, 48. p.: 21–20, 54. p.: 24–21.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/1, ill. 3/3.

Már fél órával a kezdés előtt felajzott drukkerektől volt hangos a Kemény Ferenc Sportcsarnok. A két szurkolótábor rangadóhoz méltó hangulatot varázsolt, olyan atmoszféra fogadta a pályára lépő csapatokat, ami méltó nyitányt jelentett a hatalmas téttel bíró találkozónak. A szurkolói aktivitás a folytatásban sem hagyott alább, így a pályán nyújtott produkcióval együtt igazi sportcsemegének lehettek részesei a kilátogatók.
Az első félidő nagy részében kiegyenlített küzdelem zajlott. Az egriek annak köszönhetően vonulhattak négygólos előnnyel a szünetre, hogy az utolsó két percben három gólt szereztek, míg a fővárosiak egyet sem. A térfélcserét követően bő tíz perc után ugyan döntetlenre zárkózott a vendégcsapat (19–19), de a vezetést nem tudták átvenni. A hajrára ritmust váltott a házigazda és bő öt perccel a mérkőzés vége előtt az addigi legnagyobb különbség (26–21) volt olvasható az eredményjelzőn. Kiss Gergőék a végjátékban is megőrizték hidegvérüket, így a győzelem már nem forgott veszélyben.
TÓTH EDMOND: – A két szurkolótábor fantasztikus hangulatot varázsolt. Mindkét csapat számára óriási volt a tét, ami meglátszott a játékon, görcsösek, idegesek voltak a kézilabdázók. Amiben felülmúltuk a vendégeket, az a rendkívül kemény és határozott védekezés, ebben az idei legjobbunkat nyújtottuk. Sok labdát szereztük, s ezekből könnyű gólokat lőttünk. Ez döntőnek bizonyult.
HORVÁTH ATTILA: – Végig vezetve, megérdemelten nyert az Eger. A második félidő derekán átvehettük volna a vezetést, és akkor talán... Sajnos gyáván, rengeteg hibával játszottunk. A csapat nevében elnézést kérek a szurkolóktól, hiszen rengetegen elkísértek bennünket, ezúttal csak nekik jár a dicséret. Össze kell szedni magunkat, ha el akarjuk érni a céljainkat.
KÖVETKEZIK: Telekom Veszprém–QHB-Eger, március 10., vasárnap, 17.00.