Hetvennégy gólt hozó mérkőzésen nyert a Veszprém Gyöngyösön

A bajnoki címvédő bakonyi sztárcsapat meggyőző játékkal igazolta a papírformát.

A gyöngyösi Martin Potiskék (9) nagy csatában maradtak alul

A férfi NB I. 17. fordulójának mérkőzésén:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–TELEKOM VESZPRÉM 33–41 (18–23)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 1100 néző. V: Fekete T., Hajdu T.
GYÖNGYÖS: Podoba – Lakosy, UBORNYÁK 6, Hegedüs M. 5, Bodor, POTISK 6, VARSANDÁN M. 4 (1). Csere: Tomics 1, Gyánti (kapusok), Jaros 2, Schmid 1, Edwards 2 (2), Gráf M. 2, Jóga N. 2, Pietruszko 1, Kovács G. 1. Edző: Bíró Balázs
VESZPRÉM: Jensen – Vajlupau 5, REMILI 6, J. Omar 4 (2), Fabregas 4, EL-DERA 7, Ellíson 3. Csere: Corrales (kapus), Descat 3 (2), Sandell 2, Ligetvári, Pesmalbek 4, Casado, Koszorotov 3. Edző: Momir Ilics
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 6–6, 12. p.: 9–10, 18. p.: 11–13, 24. p.: 14–17, 36. p.: 23–28, 42. p.: 26–33, 48. p.: 28–35, 54. p.: 29–37.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 6/5.
A 10. percben 9–8-as állásnál vezetett utoljára a gyöngyösi gárda. A vendégek a félidő hajrájában már magabiztossá tették előnyüket és végig uralták a mérkőzést. A legnagyobb különbség az 55. percben 29–38-as állásnál mutatkozott.

BÍRÓ BALÁZS: – Sokkal többet kaptam vissza a fiúktól abból, amit előzetesen vártam. Ezúttal nem tudtunk magunkat abba a mentális állapotba hozni mint korábban a Szeged ellen, de úgy érzem, sikerült kiszolgálni a közönséget. A Veszprém hétről-hétre üzembiztosan hozza a magas gólszámot, a kérdés az volt, hogy meddig jutunk el. Felvállaltuk a nagy tempót és ebben csúsztak hibák.
MOMIR ILICS: – Negyvennyolc órával a GOG elleni BL-meccs után nagyon örülök a győzelemnek. A Szeged gyöngyösi vereségét szem előtt tartva tartottunk egy kicsit a mérkőzéstől, de nem okoztak csalódást a játékosaim. Összességében egy jó mérkőzésen vagyunk túl.
KÖVETKEZIK: FTC-Green Collect–HE-DO B. Braun Gyöngyös, február 27., kedd, 18.00.