A szünet után elfogyott az egriek muníciója

Szorongatta a QHB-Eger a Csurgót, de elmaradt a meglepetés. A nagyobb játékerőt képviselő somogyi gárda igazolta a papírformát.

Az egri Tóth Károlyék fennakadtak a csurgói védőfalon

A férfi NB I. 15. fordulójának mérkőzésén:

QHB-EGER–CSURGÓI KK 27–28 (16–13)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 700 néző. V: Hargitai G., Markó G.
EGER: MARCZIKA – Lezák, NASTAJ 4, Tóth K. 2, ZENNADI 8, F. Silva 4 (2), Száva 3. Csere: Ágoston (kapus), Tóvizi 1, Döme 2, Boros 1, Kavin, Maracskó 2. Edző: Tóth Edmond
CSURGÓ: FÜSTÖS Á. – ZAGAR 4, MARKEZ 6, Vasvári, Szeitl E., Herceg 2, Bazsó 4. Csere: Holló B. (kapus), GÁBOR M. 4, Papp T. 1, Mazurek, TUFEGDZSICS 7 (5). Edző: Baranyai Norbert
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–2, 12. p.: 5–5, 18. p.: 8–8, 24. p.: 11–10, 36. p.: 18–17, 42. p.: 18–19, 48. p.: 21–22, 54. p.: 24–25
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/2, ill. 5/5.

Az egrieknél a vállsérülés miatt maródi csapatkapitány, Kiss Gergő kivételével mindenki játékra jelentkezett az év első hazai bajnoki mérkőzése előtt, ami azért érdemel említést, mert a csapat nagy része a héten betegséggel bajlódott, ami alaposan felborította a felkészülést. Az első percekben azonban ennek nyoma sem volt, hiszen még tíz perc sem telt el a mérkőzésből amikor 5–2-es állás szerepelt az eredményjelzőn. A lendület egészen a félidő végig kitartott, bosszúságra leginkább az adott okot, hogy rengeteg helyzet maradt kihasználatlanul.  A szünet után 4–1-es sorozattal indított a CSKK, s még öt perc sem telt el a második játékrészből máris egyenlítettek a vendégek. Az utolsó tíz percre háromgólos csurgói vezetésnél fordultak a csapatok (21–24), ahonnan még sikerült egyenlíteni (24–24), de többre már nem futotta.
TÓTH EDMOND: – Az első félidőben még könnyen találtuk a helyzeteket, ha ezeket jobban értékesítjük, nagyobb előnnyel vonulhattunk volna a szünetre. A fordulás után már nagyon meg kellett dolgozni minden egyes gólért, a Csurgó dominált, a hajrá pedig egyértelműen az övék volt.
BARANYAI NORBERT: – Nyolc nap alatt a harmadik tétmeccsen szerepeltünk, sokat utaztunk és sérülések, betegségek is nehezítik a dolgunkat. Az első félidőben látszott a fásultság, a szünet után azonban feljavultunk. Nagyon megdolgoztunk ezért a két pontért.
KÖVETKEZIK: Mol-Tatabánya KC–QHB-Eger, február 17., szombat, 18.30.