2024.03.02. 20:46

Huszonegy labdát adott el a Gyöngyös, de nem az a legfőbb gond

Az OTP Bank-Pick Szeged elleni bravúros győzelmet követően sorozatban negyedik mérkőzésén maradt nyeretlen a HE-DO B. Braun Gyöngyös férfi csapata.

Nem így tervezték a gyöngyösiek

A férfi NB I. 18. fordulójának mérkőzésén:

CARBONEX-KOMLÓ–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 31–23 (18–12)
Komló, Sportközpont, 800 néző. V.: Bócz, Wiedemann.
KOMLÓ: Merkovszki – URBÁN 3, Bogdanic 3, Melnyicsuk 2, Rotim 2, JERKOVIC 4, MENYHÁRT 5. Csere: GRANIC (kapus), Vekic, SZÖLLŐSI O. 2, VÁCZI M. 8 (5), Orbán 2, Ács P., Varga Sz., Veszelinovics, Kovács D. Edző: Marosán György
GYÖNGYÖS: Tomics – Jaros, Ubornyák 2, Hegedüs M. 3, Bodor 2, POTISK 6, Varsandán M. 3. Csere: PODOBA (kapus), Gráf 2, Edwards, Kovács G. 2, Jóga N., Schmid, Lakosy 1, Pietruszko, Gyallai 2 (1). Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–2, 12. p.: 7–6, 18. p.: 9–7, 24. p.: 14–10, 36. p.: 21–16, 42. p.: 25–18, 48. p.: 26–19, 54. p.: 29–21.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/5, ill. 3/1.

Egy hét leforgása alatt harmadik bajnoki mérkőzését játszotta a mátraaljai gárda, amely Baranyában hibát hibára halmozott. A 16 labdaeladás és az öt technikai hiba esélyt sem adott Schmid Péteréknek a szorosabb eredmény elérésére.
A vendéglátók 3–2-es állásnál vették át a vezetést és a mérkőzés végig domináltak. A hajrában már a kétszámjegyű különbségért is támadhattak a kiesés elkerüléséért küzdő komlóiak, de a horvát balátlövő, Srecko Jerkovic lövése a kapufán csattant. A gyöngyösiek a tavaszi szezonnyitón aratott OTP Bank-Pick Szeged elleni bravúros győzelmet követően sorozatban negyedik bajnoki meccsükön maradtak nyeretlenek.
MAROSÁN GYÖRGY: – Az ilyen mérkőzéseket meg kell nyerni, ezek azok a pontok, amelyek bent tudnak tartani minket az NB I.-ben. A védekezésünk nagyon stabil volt, ez hozta a különbséget. Büszke vagyok a fiúkra, amire készültünk azt jól megvalósítottuk.
BÍRÓ BALÁZS: – Huszonegy eladott labdával lehetetlen nyerni. A legnagyobb problémám mégsem ez, inkább az, hogy a hazaiak akarati tényezőkben fölénk nőttek. Kézilabdában fel tudjuk venni a versenyt a hazaiakkal, de ha mentálisan ilyen módon fölénk nőnek, minden mit játszunk.
KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–QHB-Eger, március 23., szombat, 18.00.