2024.04.15. 17:53

A füzesabonyi nőknél kinyílt a gólzsák

Imponáló magabiztossággal nyerte az Újfehértó-Kállósemjéni SZSE elleni bajnoki mérkőzést a STAVMAT Füzesabonyi SC női csapata. A klub férfi együttese a Tiszavasvárit múlta felül.

A füzesabonyi Dobos-Kovács Viktória (a labdával) 11 gólt szerzett

A női NB II. Északkeleti régió alsóházi rájátszásának 2. fordulójában:

STAVMAT FÜZESABONYI SC–ÚJFEHÉRTÓ-KÁLLÓSEMJÉNI SZSE 38–19 (23–12)
Füzesabony, Teleki Blanka Általános Iskola Sportcsarnok, 100 néző. V.: Katona J., Somodi G.
FÜZESABONY: VÉGH. –  CZAKÓ G., DOHÁNY V. 3, TAMÁS-LÁNYI G. 4 (1), BLASKÓ V. 5, BOCSI SZ. 3,  DOBOS-KOVÁCS V. 11. Csere: NAGY LUCA 4, NAGY LIZA 3, LUDVIG-TIETZE K., CSOMÓS A. 2, TAMÁS CS. 1, SZABÓ L. 2 (1), HALMAI M. Edző: Tamás Tamás
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–2, 12. p.: 10–5, 18. p.: 14–8, 24. p.: 19–9, 36. p.: 26–12, 42. p.: 31–13, 48. p.: 34–15, 54. p.: 37–16.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/2, ill. 4/2
TAMÁS TAMÁS: – Nem várt nagy arányú győzelmet arattunk. Ismét mindenki pályára került ennél több nem is kell egy csapat életében. Gratulálok a lányoknak!
KÖVETKEZIK: STAVMAT Füzesabonyi SC–DVSC Schaeffler U21, április 28., vasárnap, 15.30.

JUVENTUS PANORÁMA HEVESI SE–DVSC SCHAEFFLER U21 22–44 (14–21)
Heves, sportcsarnok, 100 néző. V.: Gecsei R., Lamberg-Liszkai M.
HEVES: JUHÁSZ A. – Nagy E. 3, Kakuk L., Varga G. 1, Molnár J. 1, Adácsi L. 9 (3), Kiss G. 1. Csere: Kelemen G. (kapus), Adácsi N. 2, Steczina P. 1, Holló F., PÁSZTOR V. 2, Balázs P., VÁMOS E. 2. Edző: Makó Nándor.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 2 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 3/3.
MAKÓ NÁNDOR: – Amíg bírtuk, igyekeztünk megnehezíteni a kiváló debreceni fiatalok dolgát. Nem tartom szerencsésnek, hogy serdülő válogatottaknak, U17-es és U19-es első osztályban pallérozódó játékosoknak, a lábukban 40-50 mérkőzéssel az NB II. alsóházában kell szerepelni.

MOGYORÓDI KSK–ESZTERHÁZY SC U21 33–25 (15–13)
Mogyoród, 50 néző. V.: Gulyás L., Kolics V.
ESC: Mrkva Z. – Soltó J. 3, Kun L. 1, Szabó K. 2, Kiss E., Barta Zs., Kocsmár O. 4. Csere: Nyikon L. (kapus), Tóth Sz. 3, Viszokai V. 5 (1), Lukács L., Pálinkás D. 3 (2), Nagy K. 2, Losonczi A. 2 (2), Gesztiványi L. Edző: Harsányi Kálmán.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 10 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 6/5.
HARSÁNYI KÁLMÁN: – Nagyon nehéz értékelni mert végig azt éreztem, hogy nem játszunk rosszul. A technikai hibák száma lehetett volna kevesebb, de jó helyzeteket dolgoztunk ki. A helyzetkihasználással viszont meggyűlt a bajunk.
KÖVETKEZIK: Juventus Panoráma Hevesi SE–Eszterházy SC U21, április 19., péntek, 18.00.

A Hatvani KSZSE mérkőzés nélkül maradt
Az NB II. Északkeleti régió felsőházi rájátszásában 10–0-ás gólkülönbséggel a Hatvani KSZSE kapta az Ungvár KC elleni mérkőzés két pontját, miután a kárpátaljai gárda lemondta a hajdúnánási mérkőzést.

A férfi NB II. Északkeleti rágió alsóházi rájátszásának 3. fordulójában:

FÜZESABONYI SC–TISZAVASVÁRI-SZIKE 28–23 (13–12)
Füzesabony, Teleki Blanka Általános Iskola Sportcsarnok, 100 néző. V.: Kovács T., Széles Z.
FÜZESABONY: HALÁSZ R. – MOLNÁR M. 7 (3), HEVÉR T. 2, TAMÁS T. 3, IGÓ Á. 4, HALÁSZ SZ. 4, Szabó P. 1 Csere: Blazsek M. 3, VARJÚ P. 3, Bakó B. 1, Antal Cs., Major A. Játékos-edző: Major Attila
AZ EREDMÉNYEK ALAKULÁSA. 6. perc: 3–2, 12. p.: 5–6, 18. p.: 5–7, 24. p.: 9–9, 36. p.: 17–12, 42. p.: 20–14, 48. p.: 21–16, 54. p.: 24–21.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 2/1.
MAJOR ATTILA: – Kezdetben nem volt megfelelő a koncentráció, sok buta hibát elkövettünk. A második félidő elején összeállt a védekezés, feljavult kapusteljesítmény is és kialakítottuk az 5–6 gólos különbséget. Ezt a meccs végéig taktikusan játszva meg is tartottuk.
KÖVETKEZIK: Balmazújvárosi KK–Füzesabonyi SC, április 20., szombat, 18:00.

1. Füzesabony    7    6    –    1    209–157    12
2. DEAC II.    8    5    1    2    230–222    11
3. Balmazújváros    7    5    –    2    210–197    10
4. Kisvárda    8    4    –    4    209–225    8
5. Tiszavasvári    9    3    1    5    266–267    7
6. Szinvaparti KSE    6    1    –    5    146–190    2
7. Veresegyház    7    1    –    6    187–199    1