2024.04.28. 11:03

Eszterházy SC: nem okozott gondot a Szigetszentmiklós

Az egri egyetemisták végig vezetve magabiztos győzelmet arattak Szigetszentmiklósón, amivel megerősítették pozíciójukat a bajnokság középmezőnyében.

Az egri Iván Emeséék (77) magabiztos győzelmet arattak

A női NB I/B 26. fordulójának mérkőzésén:

SZIGETSZENTMIKLÓS NKSE–ESZTERHÁZY SC 23–34 (12–16)
Szigetszentmiklós, SZKSK Kézilabda Csarnok, 100 néző. V.: Konkoly Á., Oláh B.
ESC: Kozma T. – Zákányi 6 (3), Iván E. 1, Vass V. 5, Simon A. 3, Babinszky 7, Szentkeressy-Kovács R. 2 (1). Csere: Kiss-Gadányi, Mrkva (kapusok), Bernát D. 2, Tóth G. 2, Pint L. 2, Gazsovics, Zákovics 4, Losonczi. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–4, 12. p.: 5–7, 18. p.: 6–11, 24. p.: 10–13, 36. p.: 14–21, 42. p.: 16–23, 48. p.: 18–27, 54. p.: 20–29.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 5/4.

Negyedóra játék után már öt góllal (5–10) vezettek az egriek, ami meghatározta a találkozó további alakulását. A folytatásban két találatnál közelebb már nem került egymáshoz a két csapat, a legnagyobb különbség pedig a hajrában 12 gólos vendég vezetésnél mutatkozott.
FARKAS JÓZSEF: – Alaposan felkészültünk erre a mindkét csapat számára fontos találkozóra. Büszke vagyok a lányokra, koncentráltan harcolva hoztuk magabiztosan a találkozót. A szív diadala volt. Köszönjük a szurkolóinknak a buzdítást, akik idegenbe is elkísértek minket.
KÖVETKEZIK: Eszterházy SC–PC Trade Szegedi NKE, május 1., szerda, 14.00.

1. Szombathely    26    26    –    –    931–651    52
2. Esztergom    26    23    –    3    784–602    46
3. Érd    26    22    –    4    824–689    44
4. Komárom    26    15    3    8    713–704    33
5. FTC U19    26    16    –    10    767–729    32
6. Orosháza    27    13    3    11    726–715    29