2024.04.27. 21:55

Gyöngyösről pontot vitt a NEKA

Sorozatban hatodik bajnoki mérkőzésén is megőrizte veretlenségét a HE-DO B. Braun Gyöngyös, ám a HSA NEKA ellen be kellett érniük az egy ponttal.

Schmid Péter (szemből) szerezte a gyöngyösiek utolsó találatát

A férfi NB I. 23. fordulójának mérkőzésén:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–HSA NEKA 29–29 (12–16)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 900 néző. V.: Bóna Sz., Földesi Cs.
GYÖNGYÖS: TOMICS – Lakosy 4, SCHMID 4 (2), UBORNYÁK 4, Hegedüs M. 1, Bodor 3, Varsandán M. 3. Csere: GRÁF 6 (1), Jóga N., JAROS 4, Edwards. Edző: Bíró Balázs
NEKA: Deményi – KRAKOVSZKI ZS. 6, DELY 6, SZTRAKA 5 (3), Gál 1, Ludmán 3, Molnár R. Csere: Mikler K. (kapus), TÁRNOKI 3, Kovács T. 2, Karai 1, Tóth L. 1, Nagy Á. 1, Szücs Balázs. Edző: Sótonyi László
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–4, 12. p.: 6–8, 18. p.: 9–11, 24. p.: 12–12, 36. p.: 15–19, 42. p.: 20–21, 48. p.: 23–24, 54. p.: 25–25.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/3, ill. 5/3.

A tartósan sérült két jobbátlövő, Lucian Bura és Schäffer Zsolt mellett Martin Potisk, Pawel Pietruszko és Kovács Gergő játékára sem számíthatott a szakvezetés, így mindössze tizenegy mezőnyjátékossal várta az akadémisták elleni találkozót a Gyöngyös.
A vendégek úgy szereztek négygólos előnyt a szünetre, hogy a játékrész utolsó hat percében a gyöngyösiek már nem lőttek gólt, miközben a látogatók négyszer is bevették Alexandar Tomics kapuját. A hátrányt a 44. percre sikerült ledolgozni (21–21), de a vezetést csak az 55. percben 26–25-nél vették át a gyöngyösieknek. Az utolsó percben bebiztosíthatta volna győzelmét a házigazda, de az elhibázott akciót követően Krakovszki Zsolt 12 másodperccel a vége előtt pontot érő találatot szerzett a NEKA csapatának.
BÍRÓ BALÁZS: – Az előző két mérkőzésen a védekezésünk az első félidőben stabil volt, és mi szabtuk meg a játék tempóját, most viszont mennünk kellett az ellenfél után, a második játékrész közepén már a térdén járt mindenki. Ha csak az eredmény alakulását nézzük, akkor jogos a döntetlen, sőt, talán még mi lehetünk érte hálásak. Nem így készültünk, nyerni akartunk, szerettük volna folytatni a győztes sorozatot.
SÓTONYI LÁSZLÓ: – A szerdai nap után ismét büszke vagyok a csapatomra, hiszen nagyon erős ellenfél otthonában sikerült pontot szereznünk. A fiatalságunkat, rutintalanságunkat a mérkőzés nagy részében ellensúlyozni tudtuk. A végjáték megint elcsúszott egy kicsit, ugyanakkor pozitívum, hogy egygólos hátrányból sikerült visszahoznunk egy pontot.
KÖVETKEZIK: Csurgói KK–HE-DO B. Braun Gyöngyös, május 4., szombat, 18.00.