2008.12.07. 17:48

Éles József: Oldódjon a pszichés gát!

Három mérkőzés óta tartó bajnoki nyeretlenségi sorozat szakadt meg azzal, hogy a Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 13. fordulójának szombati mérkőzésén a Gyöngyösi Főiskolai KK legyőzte (31:29) a vendég Százhalombattát.

- Nagyon fontos volt számunkra ez a győzelem. Bízom benne, hogy ezek után valamelyest oldódik a játékosokban a pszichés gát és elindulunk fölfelé - fogalmazta meg reményeit a mérkőzés után Éles József, a gyöngyösiek edzője. - Sajnos a sorsolásunk ehhez nem túl kedvező, idén még fogadjuk a Szegedet, a Veszprémet, megyünk kétszer idegenbe, ami nem biztos, hogy ezt lehetővé teszi. A győzelmen kívül számomra az összecsapás másik nagy pozitívuma, hogy Adorján Gábor személyében olyan edző kollégámmal találkoztam, akinek a játékát tanuló éveim alatt rengeteget csodáltam.
A főiskolások Éles József regnálása óta először győztek bajnoki mérkőzésen, a sikerért azonban alaposan meg kellett küzdeniük. A köztudottan komoly anyagi gondokkal küszködő Százhalombatta játékosai mindent elkövettek azért, hogy ponttal vagy pontokkal távozzanak a Mátraaljáról.
[caption id="" align="alignright" width="329"] A szurkolók által is a gyöngyösiek legjobbjának választott Benis Bence fontos pillanatokban talált az ellenfél hálójába Fotó: Lénárt Márton
[/caption]Adorján Gábor, a vendégek edzője a mérkőzés után túl azon, hogy játékosai küzdőszellemét dicsérte a klub megmentéséért is szónokolt. - Százhalombatta városának ez a csapat az egyik legnagyobb értéke. Bízunk benne, hogy nem fogják veszni hagyni - fogalmazott a tréner.
Kiegyenlített, ám fordulatokban bővelkedő mérkőzést láthatott a gyöngyösi sport- és rendezvénycsarnokba kilátogató mintegy 1100 néző. A hazaiak Marián Kleis triplájával nyitottak, vendégrészről leginkább Tarnavölgyi Gergely volt elemében. Sok szabálytalanság tarkította a találkozót, a kiállítások mellett több esetben is büntetődobással zárultak a támadások. A megítélt hétmétereseket Kleis magabiztosan értékesítette. A félidő hajrájában néhány battai hibát kihasználva lépéselőnybe került a vendéglátó, aminek köszönhetően háromgólos előnnyel vonulhatott pihenőre. A fordulás után hamar öt gólra duzzadt a két csapat közti különbség, de remekül küzdő battaiak alig több mint tíz perc alatt egalizáltak. Michal Kopco ütésért már a 36. percben a kiállítás sorsára jutott, majd alig több mint tíz perccel a végső dudaszó megszólalása előtt dr. Czina József is mehetett zuhanyozni. A hazai publikumtól zúgott a Harcoljatok, harcoljatok! rigmus, Habuczki Tamásék pedig harcoltak, ami nem maradt eredmény nélkül. A végjátékban ismét ellenfele fölé kerekedett a GYFKK, s otthon tartotta a számukra rendkívül fontos bajnoki pontokat.

1. Veszprém 13 13 - - 481:310 26
 2. Szeged 13 12 - 1 384:306 24
 3. Dunaferr 14 10 - 4 421:344 20
 4. Debrecen 13 8 1 4 405:373 17
 5. PLER 13 8 - 5 371:353 16
 6. Balatonfüred 13 7 1 5 348:354 15
 7. Tatabánya 13 6 1 6 373:379 13
 8. Mezőkövesd 14 5 2 7 389:421 12