2009.03.30. 05:26

Kopco kiválása döntött Gyöngyösön

A hazai pályán játszó Gyöngyösi Főiskolai KK küzdelmes mérkőzésen ötgólos vereséget szenvedett a vendég Dunaferr együttesétől a Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 23. fordulójában.

– A második játékrész közepén az addig remeklő Michal Kopco megkapta harmadik kettőperces büntetését, kiválása pedig megpecsételte a sorsunkat – kesergett a mérkőzés után Éles József, a gyöngyösiek vezetőedzője.
– Játékosaim mindent megtettek a jó eredmény eléréséért, sajnos az újvárosiak hosszabb kispadja alapjaiban meghatározta a második játékrész történéseit. Ha a támadások befejezésénél jobban koncentrálunk, akár szorosabb eredményt is elérhettünk volna. [caption id="" align="aligncenter" width="344"] Michal Kopco (szemben) bizonyította, hogy fiatal kora ellenére nélkülözhetetlen tagja a GYFKK-nak. Fotó: Lénárt Márton.

Imre Vilmos, a vendég Dunaferr SE régi-új edzője, aki Predrag Petljanski távozása után Gyöngyösön mutatkozott ismét bajnoki mérkőzésen, az újvárosiaknál leginkább csapata küzdeni tudását dicsérte.
– A találkozóra inkább a küzdelem volt a jellemző, a játékosaim hozzáállására nem lehet panasz. Főként a támadójátékunk akadozott, ezen a téren feltétlen javulást várok – fogalmazott a szakember.

Marián Kleis a mezőny legeredményesebbje

Gyöngyösi Főiskolai KK – Dunaferr SE 24:29 (13:15) Gyöngyös, sportcsarnok, 1100 néző. V.: Kisfalvi I., Péli S.

GYÖNGYÖS: KOVÁCS J. – Benis 1, SZOBOL 4, Tarjányi 1, KOPCO 5, KLEIS 10 (4), Nigrínyi 3. Cs.: Nagy L. (kapus), Habuczki, Kiss I., Kocsis Cs. Edző: Éles József.

DUNAFERR: Stochl – Miss 1, NAGY K. 5, BAJUSZ 6, KEMÉNY, GREBENÁR 4, TÖRŐ 7 (5). Cs.: Mikler (kapus), Bagarics 4, Sándor Á., Szalafai 2, Rosta M., Ancsin, Zubai G. Edző: Imre Vilmos.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4:2, 12. p.: 5:5, 18. p.: 7:9, 24. p.: 10:11, 36. p.: 15:18, 42. p.: 17:21, 48. p.: 20:24, 54. p.: 20:27. Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/5.

A főiskolások maroknyi serege hatalmas elszántsággal vetette magát a küzdelembe, a válogatott játékosok egész sorát felvonultató újvárosiak a játékrész derekán vették át először a vezetést. A folytatásban már nem is engedte ki a kezei közül a vezetést a Dunaferr, de jelentős előnyre csak a találkozó utolsó harmadában tettek szert Törő Szabolcsék. Következik: Balatonfüredi KC – Gyöngyösi FKK, április 5., 18.00.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4:2, 12. p.: 5:5, 18. p.: 7:9, 24. p.: 10:11, 36. p.: 15:18, 42. p.: 17:21, 48. p.: 20:24, 54. p.: 20:27. Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/5. Michal Kopco (szemben) bizonyította, hogy fiatal kora ellenére nélkülözhetetlen tagja a GYFKK-nak. Fotó: Lénárt Márton. Michal Kopco (szemben) bizonyította, hogy fiatal kora ellenére nélkülözhetetlen tagja a GYFKK-nak. Fotó: Lénárt Márton. -->